metalowa powłoka, bunkier
flickr
Autor Komunikaty prasowe - 9 Listopada 2019

Coraz więcej Polaków marzy o bardzo zadziwiającym "gadżecie". Biznes zaczyna kwitnąć

Bunkier czy schron w ogródku, na wypadek ewentualnej wojny lub kataklizmu? Czemu nie, co prawda rynek w Polsce jest jeszcze niewielki, ale wszystko wskazuje na to, że rozkręci się w ciągu najbliższych lat. Jednak koszty takich inwestycji są niemałe.

Bunkier na wypadek kataklizmu

Bunkier czy schron w ogródku, na wypadek ewentualnej wojny lub kataklizmu, stał się nowym trendem wśród milionerów, którzy chcą być przygotowani na wszelkie ewentualności losu. Tworzenie wspomnianych budowli stało się nową niszą w branży budowlanej nie tylko na świecie, ale obecnie również i w Polsce, o czym przekonał się Michał Lorek, który wraz ze wspólnikami założył rok temu firmę Mahton, specjalizującej się w stawianiu “schronów modułowych”. Jednak jak dotąd żaden jeszcze nie powstał, gdyż badania inżynierskie zabierają bardzo dużo czasu. Założyciel firmy powiedział w rozmowie z Money.pl, że finansowanie budowy prototypu schronu jest właśnie w trakcie realizacji. Jest to ostatni etap, który dzieli firmę od rozpoczęcia oferowania klientom schronów. Jeśli przejdzie go pozytywnie, to na dobre rozpocznie swoją działalność. Koszt budowli ma być niemały, bowiem ceny zaczynać się będa od 500 tys zł. Według Michała Lorka wszystko będzie zależeć od wymogów klienta.

Gdańska firma już stawia schrony

Jest w Polsce firma, której działalność w budowaniu schronów jest już na dalszym etapie i podobno obecnie je stawia. Chodzi o gdańską firmę Filze Gres, która jak zapewnia: “Budujemy domowe schrony z pełnym wyposażeniem i zasilaniem awaryjnym. Pozwala to czteroosobowej rodzinie przetrwać nawet 90 dni w warunkach zbliżonych do domowych, bez konieczności kontaktu ze światem zewnętrznym” - można przeczytać na ich stronie internetowej. Jak dowiedział się portal Money.pl od Filze Gres, zainteresowanie schronami jest bardzo duże i firma już prowadzi sporo takich realizacji. Co więcej, przedstawiciele twierdzą, że mają bardzo wiele zapytań o budowę schronów. “Motywacje są różne - niektórzy milionerzy chcą być przygotowani na ewentualną wojnę, kataklizm - lub choćby nagłą zmianę nastrojów społecznych. Inni jednak rozglądają się za schronem, by... zaimponować znajomym” - informuje serwis Money.pl.

Bunkier, który przetrwa wojnę atomową

Jeśli jednak polski klient zażyczy sobie schron naprawdę z prawdziwego zdarzenie, który przetrwa wojnę atomową, będzie musiał zamówić go za granicą, na przykład w stolicy Niemiec. “Firma BSSD z niemieckiej stolicy ma w ofercie na przykład 30-metrowy "pokój ochronny", który ma wytrzymać nawet eksplozję bomby atomowej. Cena to 124 tys. euro, czyli ponad pół miliona zł. Schron ma m.in. specjalny system zasilania oraz niewielką toaletę” - podaje Money.pl. Firma oferuje także na specjalne zamówienie wybudowanie większego schronu, którego rozmiar może wynosić nawet 100 metrów kwadratowych.

Pracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotPracodawca może potrącić pieniądze z Twojej wypłaty. Już w przyszłym roku zmiana kwotCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy wywiad Agnieszki Woźniak-Starak po tragicznej śmierci Piotra. Rozmawiała z Dorotą Wellman
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News