Budżet obywatelski
Wikimedia Commons/Filip Bramorski/CC2.0
Autor Oktawian Góral - 15 Września 2020

Tylko do dziś zagłosujesz na projekty w budżecie obywatelskim 2021. Trzeba się spieszyć, bo jest z czego wybierać

Budżet obywatelski na 2021 rok – głosowanie tylko do dziś, do północy. Które projekty mają największą szansę na realizację, a które są najbardziej imponujące. Przyglądamy się zgłoszonym do budżetu partycypacyjnego wnioskom.

Budżet obywatelski na 2021 dla Warszawy. Głosować można tylko do końca dzisiejszego dnia. Sprawdzamy projekty, które zostały zgłoszone do budżetu partycypacyjnego na poziomie ogólnomiejskim oraz dzielnicowym. Czym jest budżet obywatelski? Jest to projekt, w którym mieszkańcy sami decydują na co powinny zostać spożytkowane pieniądze z miejskiej kasy. W drodze głosowania mieszkańcy wybierają najlepsze swoim zdaniem pomysły. Jak zaznacza Urząd Miasta, uczestnictwo w budżecie obywatelskim to świetna okazja, żeby razem z innymi decydować o tym, jak zmienia się Warszawa.

Budżet obywatelski na 2021 rok

Tegoroczne głosowanie w budżecie obywatelskim dotyczy pieniędzy, które zostaną spożytkowane w 2021 roku. Głosowanie przebiega dwuetapowo. Warszawiacy najpierw wybierają do 15 projektów dla dzielnicy w której mieszkają. Każda wybrana propozycja oznacza jeden oddany głos. W drugim etapie wskazywane są projekty ogólnomiejskie. Tutaj mieszkańcy stolicy wskazują do 10 projektów. Zasada jest identyczna jak w przypadku dzielnic – jedna wybrana propozycja oznacza jeden głos. Jakie projekty zostały zgłoszone w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego?

Budżet obywatelski dla dzielnic

Wchodzi nowy podatek. I obejmie jednak więcej produktów, niż zakładanoWchodzi nowy podatek. I obejmie jednak więcej produktów, niż zakładanoCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Już nie zarobisz tyle co wcześniej. Rząd chce położyć łapska na umowach milionów Polaków
2. Lekarka, która przerywała ciąże nie wytrzymała. Jednego przypadku nigdy nie zapomni

Budżet obywatelski - Bemowo

Mieszkańcy Bemowa mogą wybierać spośród 48 zgłoszonych pomysłów. Wśród najciekawszych z nich, naszym zdaniem, znajdują się budowa nowych parków, organizacja warsztatów oraz zajęć sportowych. Mieszkańcy wskazać mogą ponadto na nasadzenia nowej zieleni oraz pielęgnację już istniejącej i budowę nowych parkingów rowerowych.

Budżet obywatelski - Białołęka

Tegoroczny budżet obywatelski dla Białołęki to aż 110 pomysłów od mieszkańców. Mieszkający w wysuniętej najbardziej na północ dzielnicy Warszawy wybierać mogą spośród budowy nowych łąk kwietnych, dostosowania placów zabaw dla dzieci z niepełnosprawnościami, warsztatów psychologicznych w szkołach, czy konsultacji logopedycznych dla najmłodszych. Każdy z mieszkańców znajdzie projekt odpowiadający jego potrzebom.

Budżet obywatelski - Bielany

Do bielańskiego budżetu obywatelskiego zgłoszono 132 projekty. Mieszkańcy głosować mogą między innymi na inwestycje proekologiczne w Lesie Bielańskim, budowę nowoczesnych boisk sportowych w dzielnicy, stawianie budek lęgowych dla ptaków i sadzenie łąk kwietnych w dzielnicy.

Budżet obywatelski - Mokotów

Mokotowskie głosowanie na budżet obywatelski zarejestrowało 98 propozycji. Mieszkańcy w ramach budżetu mogą zdecydować się na skatepark, zasadzenie nowych krzewów, budowę antysmogowego parku, kursy języka angielskiego dla dorosłych czy siłownie plenerowe.

Budżet obywatelski - Ochota

Ochocki budżet to 90 pozycji, a wśród nich znajdziemy projekty budowy dodatkowego oświetlenia ulicznego, siłowni plenerowych, powiększenie parku, budowę nowych przejść dla pieszych czy rewitalizację całych kwartałów ulic.

Budżet obywatelski - Praga Południe

Na południowej części Pragi zgłoszono do budżetu 106 projektów. Wśród nich znajdują się pomysłu budowy domu sąsiedzkiego, przeprowadzenia warsztatów samoobrony czy wspólne ćwiczenia dla mieszkańców pod okiem instruktorów w Parku Skaryszewskim.

Budżet obywatelski - Praga Północ

Prażanie wybierać mogą spośród 59 projektów. Znajdują się w nich projekty ogrodów sąsiedzkich, montażu małej architektury na "dzikim brzegu" Wisły czy organizacja kursów tanecznych.

Budżet obywatelski - Rembertów

W Rembertowie zgłoszono 53 projekty. Zdecydowanie najciekawszym z nich jest montaż pętli indukcyjnej w sali widowiskowej Domu Kultury "Wygoda". Dzięki temu mieszkańcy z wadami słuchu będą mogli brać udział w wydarzeniach kulturalnych. Inne interesujące projekty to m.in. pracownia bębniarska dla dzieci, organizacja zajęć z wyszywania czy malowanie murali na ratuszu dzielnicy.

Budżet obywatelski - Śródmieście

Mieszkańcy centralnej dzielnicy Warszawy głosować mogą na 15 z 51 zgłoszonych projektów. Wśród nich znajdują się warsztaty dla seniorów, budowa nowych zieleńców i mikroparków czy domknięcie sieci ścieżek rowerowych.

Budżet obywatelski - Targówek

Na Targówku zgłoszono 91 wniosków. Głosować można m.in na warsztaty literackie dla dzieci, wznowienie działalności domku herbacianego, zawieszenie budek lęgowych dla ptaków czy rozbudowę infrastruktury sportowej w dzielnicy.

Budżet obywatelski - Ursus

65 wniosków, spośród takiej liczby zgłoszeń wybrać swoją piętnastkę mogą mieszkańcy Ursusa. Uwagę przykuwają projekty teatrzyków dla dzieci, treningów sportowych czy rozwój ośrodka kultury w dzielnicy.

Budżet obywatelski - Ursynów

Zgłoszonych zostało 105 projektów. Głosować można na nowe stojaki rowerowe, remonty chodników, modernizacje placów zabaw czy malowanie murali.

Budżet obywatelski - Wawer

Mieszkańcy Wawra zgłosili równo 100 projektów. Głosować można m.in. na budowę nowych ramp w skateparku, instalację paneli słonecznych w ośrodku Syrenka czy zazielenienie placu zabaw na Nadwiślu.

Budżet obywatelski - Wesoła

Najmłodsza dzielnica Warszawy zgłosiła do budżetu obywatelskiego 2021 40 projektów. Wybrać można m.in. instalację monitoringu na drogach w dzielnicy, doposażenie biblioteki w sprzęt komputerowy czy organizację warsztatów kulturalnych, literackich lub związanych z samoobroną.

Budżet obywatelski - Wilanów

Mieszkańcy Wilanowa wybierają z 26 zgłoszonych projektów. Mieszkańcy mogą zdecydować się na budowę koszy na psie odchody, wprowadzenie bezpłatnych wejść na basen czy budowę nowych parków.

Budżet obywatelski - Włochy

Włochy zgłosiły do partycypacji 49 projektów. Znajdują się wśród nich m.in. projekty budowy parków, doposażenie biblioteki o najnowsze wydania czy organizację w sezonie zimowym społecznego lodowiska.

Budżet obywatelski - Wola

Wola zgłosiła do budżetu obywatelskiego 107 projektów. Wśród nich mieszkańcy wskazać mogą na przekazanie środków na sterylizację bezdomnych zwierząt, budowę boisk sportowych, progów zwalniających, dosadzenie zieleni czy zawieszenie budek lęgowych dla ptaków.

Budżet obywatelski - Żoliborz

Żoliborzanie zgłosili 67 projektów. Głosować można m.in. na nowe nasadzenia kwiatów, doświetlenie ulic i chodników, budowę nowych traktów pieszych czy różnorakie warsztaty.

Budżet obywatelski dla całego miasta

Mieszkańcy Warszawy po wybraniu inwestycji, których potrzebuje ich dzielnica, mogą wskazać na projekty realizowane w całym mieście. Zgłoszono 106 takich projektów. Wśród tych, które możemy wybrać, (maksymalnie 10), znajdują się projekty budowy nowych ścieżek rowerowych oraz zadaszonych parkingów dla cyklistów. Z ciekawszych projektów uwagę zwraca pomysł zatrudnienia edukatorów, którzy będą na targowiskach namawiali do rezygnacji z plastikowych toreb. Warszawiacy ponadto mogą głosować na butelkomaty i budowę specjalnej aplikacji, która wskaże najbliższy punkt odbioru plastikowych butelek. Stolica, jeżeli tak zdecydują mieszkańcy, może zostać obsadzona nowymi drzewami, a także stać się domem dla pszczelich rodzin. Interesującym projektem jest także budowa inteligentnych wiat przystankowych.

I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emeryturaI wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emeryturaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda siatkówki. Gwiazdor przegrał z koronawirusem, kochał go cały kraj
  2. Czy TVP Info powinno być finansowane przez podatników? W grę wchodzą gigantyczne pieniądze
  3. Spadek z 59. na 77. miejsce. Polska w rankingu wolności gospodarczej między Serbią i Kirgistanem
  4. Od 1 października wielu Polaków czeka ważna zmiana w prawie. Minister właśnie potwierdziła
  5. WHO przekazało tragiczne informacje. Sytuacja wymyka się spod kontroli
  6. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
Tysiące Polaków załapią się na dodatkowe 1500 zł miesięcznie od rządu. O pieniądze będzie wyjątkowo łatwoTysiące Polaków załapią się na dodatkowe 1500 zł miesięcznie od rządu. O pieniądze będzie wyjątkowo łatwoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News