Rząd zmienia zasady dofinansowania budownictwa społecznego
Flickr/Kris Duda
Autor Radosław Święcki - 21 Maja 2020

Rząd wesprze budownictwo. Aż 80 proc. dofinansowania do konkretnych budów

Zmieniamy zasady dofinansowania budownictwa społecznego. Będziemy je dofinansowywać kwotą - grantem do 80 procent wartości inwestycji – zapowiedziała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, podczas briefingu prasowe we Wrocławiu, gdzie podpisano dziś porozumienie między tamtejszym samorządem o Krajowym Zasobem Nieruchomości odnośnie przekazania gruntów na cele budownictwa społecznego.

Budownictwo ze wsparciem rządu

Porozumienie wrocławskiego samorządu z Krajowym Zasobem Nieruchomości dotyczące przekazania 20 ha na cele budownictwa społecznego zostało podpisane w czwartek. Na dwunastu działkach budowlanych może powstać kilka tysięcy mieszkań.

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała podczas briefingu prasowego, że na mocy tego porozumienia będzie mogła powstać spółka, która zrealizuje to przedsięwzięcie.

Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęNajwiększe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotęCzytaj dalej

- W najbliższym czasie powstaną inicjatywy legislacyjne, które już są w procesie legislacyjnym. Te mieszkania będą mogły powstać ze znaczącym wsparciem budżetu państwa. Zmieniamy zasady dofinansowania budownictwa społecznego. Będziemy je dofinansowywać kwotą - grantem do 80 procent wartości inwestycji. Będą to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego – mówi – cytowana przez Polską Agencję Prasową – wicepremier Emilewicz.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Emilewicz zwróciła uwagę, że to pierwsze takie porozumienie w Polsce między samorządem a jednostką państwową, jaką jest Krajowy Zasób Nieruchomości w sprawie budownictwa społecznego. Wicepremier zaznaczyła, że można spodziewać się takiej współpracy w kolejnych miejscach naszego kraju.

- Jesteśmy zatem gotowi nie tylko powołać spółkę, przekazać grunt, ale także uczestniczyć w realizacji tego ważnego przedsięwzięcia – powiedziała wicepremier, wyrażając radość, że współpracę zainicjowano właśnie we Wrocławiu.

500 plus po nowemu, wiemy kiedy ujawnią szczegóły programu. Zamiast pieniędzy dla 7 mln Polaków dostać ma każdy500 plus po nowemu, wiemy kiedy ujawnią szczegóły programu. Zamiast pieniędzy dla 7 mln Polaków dostać ma każdyCzytaj dalej

- To ważny dzień dla Wrocławia, ważny dzień dla Polski. To jest też taka dobra nadzieja dla wszystkich, że w Polsce inwestycje będą trwać, będą się rozwijać, i zrobimy wszystko, by służyły poprawie życia – podkreśliła wicepremier.

Emilewicz zaznaczyła również, że budownictwo mieszkaniowe to jeden z filarów, dzięki któremu Polska będzie mogła wrócić na szybkę ścieżkę rozwoju gospodarczego, stąd – jak podkreśliła wicepremier – w okresie epidemii rząd poza działaniami osłonowymi wobec gospodarki i przedsiębiorców, proponuje również programy proinwestycyjne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja tłumaczy się z mandatów po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Mamy oświadczenie
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polacy muszą się przygotować. Wielkie zmiany w lotach po Polsce, trzeba znać szczegóły
Jak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuJak otrzymać pieniądze na zbieranie deszczówki? Programy dofinansowania, wyjaśniamy krok po krokuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News