Były wokalista Budki Suflera w trudnej sytuacji przez pandemię
eastnews/Andrzej Iwanczuk/Reporter
Autor Radosław Święcki - 12 Czerwca 2020

Krzysztof Cugowski niespodziewanie poinformował o swoich problemach. Gwiazdor bardzo ucierpiał przez pandemię

Obostrzenia wprowadzone w związku z koronawirusem uderzyły w różne grupy zawodowe, wśród nich znaleźli się muzycy, którzy przez blisko trzy miesiące nie mieli możliwości koncertowania. W trudnej sytuacji znalazł się m.in. legendarny wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski.

Były wokalista Budki Suflera w trudnej sytuacji

Przypomnijmy, że wśród wprowadzonych w połowie marca obostrzeń znalazł się zakaz gromadzenia się przez co przez blisko trzy miesiące nie mogły być organizowane m.in. koncerty. Pod koniec maja przywrócono możliwość ich organizacji, ale z ograniczeniem do 150 osób na otwartej przestrzeni.

Zakaz koncertowania utrudnił życie artystom, gdyż w dobie znikomej sprzedaży płyt, to właśnie występy przed publicznością są dla nich głównym źródłem dochodu. O trudnej sytuacji w jakiej znalazł się przez pandemię opowiada w rozmowie z Onetem wieloletni wokalista Budki Suflera Krzysztof Cugowski.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

- Diametralnie zmieniła się strona zawodowa. W ubiegłym roku zagrałem ponad sto koncertów, w tym o takiej liczbie nie będzie mowy – mówi artysta.

Cugowski, który niedawno obchodził 70 urodziny zwraca uwagę, że w szczególnie złym położeniu znaleźli się młodzi muzycy. Były wokalista Budki Suflera skarży się również, że artyści nie mogą liczyć na pomoc państwa w takim samym stopniu jak inne grupy zawodowe.

- Z młodymi wykonawcami to jest katastrofa, bo tą branżą nikt się nie interesuje, a my nie mamy żadnego sposobu, by kogokolwiek przycisnąć. Omija się nas wielkim łukiem i tyle. Stoimy na samym końcu kolejki, a pomoc, jaką się proponuje, jest śmieszna. Niestety, nie jesteśmy rolnikami czy hutnikami, którzy mają sposoby, żeby się upomnieć po swoje – podkreśla Cugowski.

Ceny w biurach podróży po wielkich obniżkach, znowu idą do góry. Jak kupować wakacje, to jeszcze terazCeny w biurach podróży po wielkich obniżkach, znowu idą do góry. Jak kupować wakacje, to jeszcze terazCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć

Budka Suflera bez Cugowskiego

Przypomnijmy, że Cugowski przez lata był wokalistą Budki Suflera. Gdy w ubiegłym roku niedawno zmarły lider grupy Romuald Lipko zdecydował się po pięciu latach reaktywować zespół, Cugowski nie zdecydował się na dołączenie do kolegów i postanowił kontynuować karierę solową.

Warto również przypomnieć, że Cugowski ma za sobą epizod polityczny. W 2005 roku z powodzeniem startował do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości. Ówczesna kadencja parlamentu trwała jednak krótko, bo już w 2007 roku PiS – w obliczu braku zdolności koalicyjnych – zdecydował się na przedterminowe wybory do Sejmu i Senatu. Cugowski nie zdecydował się ubiegać o reelekcję i tak po dwóch latach jego przygoda z polityką się skończyła.

1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty teżCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyniki kontroli zabawek i rowerków dla dzieci. Jedna trzecia stanowi zagrożenie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Najbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiNajbardziej awaryjne czy najwięcej spalające. Lista samochodów z problematycznymi silnikamiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News