Budimex wybuduje kluczowy odcinek trasy S7
wikipedia/KingCherry
Autor Radosław Święcki - 12 Maja 2020

Budimex będzie przedłużał S7. Koszty są ogromne, minister ujawnia datę pełnego otwarcia drogi

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował we wtorek o podpisaniu umowy z firmą Budimex na budowę odcinka S7 między Modlinem a Czosnowem. Budowa ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku, a jej zakończenie przewidywane jest na jesień. Wylotówka z Warszawy nad morze ma być gotowa na całej swej długości za ok. 6-7 lat.

Budimex przedłuży S7

O podpisaniu umowy z firmą Budimex na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 między Czosnowem a Modlinem minister infrastruktury poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Wartość kontraktu to – jak podaje Polska Agencja Prasowa - blisko 600 mln zł brutto. Budowa ma się rozpocząć na wiosnę przyszłego roku, a jej zakończenie przewidywane jest na jesień, choć uczestniczący w konferencji z ministrem infrastruktury prezes firmy Budimex Dariusz Bloecher nie wykluczył, że otwarcie drogi ekspresowej S7 między Czosnowem a Modlinem nastąpi wcześniej.

Twój majątek może czekać konfiskata bez wyroku sądu. Resort forsuje bardzo surowe prawo, ludzie już protestująTwój majątek może czekać konfiskata bez wyroku sądu. Resort forsuje bardzo surowe prawo, ludzie już protestująCzytaj dalej

Zadaniem wykonawcy – jak podaje PAP - będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa 9,7-km drogi dwujezdniowej z trzema pasami ruchu, która powstanie w miejscu obecnej drogi krajowej nr 7.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Inwestycja zakłada rozbudowanie dwóch istniejących węzłów drogowych – Modlin i Błonie. Konstrukcja mostu na Wiśle w Zakroczymiu zostanie uzupełniona o chodnik i ścieżkę rowerową. Wybudowane zostaną również drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

PAP przypomina, że odcinek Modlin - Czosnów to jeden z trzech fragmentów trasy S7 pomiędzy Płońskiem a Czosnowem. Dla dwóch pozostałych (Siedlin-Załuski i Załuski-Modlin) trwa wybór najkorzystniejszych ofert. Po zakończeniu procedury zostanie zawarta umowa z wykonawcami tych fragmentów.

Ile zarabia kasjer w Lidlu w dobie koronawirusa? Zarobki mogą wprawić w osłupienieIle zarabia kasjer w Lidlu w dobie koronawirusa? Zarobki mogą wprawić w osłupienieCzytaj dalej

S7 gotowa za 6-7 lat?

Minister infrastruktury podkreślił podczas konferencji, że trasa S7 może być gotowa na całej swojej długości w roku 2026 bądź 2027. Wówczas ma zostać oddany do użytku ostatni fragment trasy między Rabką a Chyżnem. Według Tomasza Żuchowskiego, pełniącego obowiązki generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad nic nie stoi na przeszkodzie, by cała droga S7 od Warszawy do Gdańska była w pełni gotowa do 2025 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Jedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówJedna z popularniejszych linii zapowiada wznowienie lotów. Podano konkretną datę i nowe zasady dla pasażerówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News