Źródło: Pexels
Autor Kasper Starużyk - 30 Maja 2019

Budapeszt: co najmniej 7 osób zginęło w wypadku statku na Dunaju

Katastrofa na Dunaju. W wyniku zderzenia statek turystyczny przewożący ponad 30 osób zatonął. Ostatnie informacje podają, że zginęło 7 osób. 19 osób zaginęło.

Statek przewożący turystów po Dunaju w Budapeszcie zatonął w nocy ze środy na czwartek na wysokości węgierskiego parlamentu. Jak pisze TVN24, na pokładzie znajdowało się 35 osób - 30 turystów, trzech przewodników oraz dwóch Węgrów z obsługi statku. Turyści i przewodnicy byli obywatelami Korei Południowej.

Ratownicy nadal szukają 19 osób

7 osób udało się uratować, są w tej chwili hospitalizowane. Potwierdzono śmierć 7 turystów, reszta osób, które znajdowały się na statku, zaginęło. Załogi ratunkowe wciąż szukają 19 osób.

Very Good Tour, biuro podróży z siedzibą w Seulu w Korei Południowej, poinformowało, że turystami były dzieci, dorośli i osoby starsze, od 6-letniej dziewczynki po 72-letniego mężczyznę. Byli na wycieczce po Europie Wschodniej, która obejmowała Chorwację, Słowenię, Czechy i Węgry, a także nocny rejs po Dunaju. Firma podała, że uratowane osoby to 60-letni mężczyzna oraz sześć kobiet w wieku od 31 do 66 lat.

Przełom w sprawie Antoniego Macierewicza. Zaskakująca decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwaPrzełom w sprawie Antoniego Macierewicza. Zaskakująca decyzja prokuratury o umorzeniu śledztwaCzytaj dalej

Szanse na znalezienie kolejnych żywych osób są minimalne - oświadczył Pal Gyoerfi, rzecznik węgierskich służb ratunkowych w telewizji państwowej, jak cytuje TVN24.

Kang Hyong-sik przedstawiciel MSZ Korei Południowej poinformował, że ci, którzy zostali odnalezieni martwi, nie mieli na sobie kamizelek ratunkowych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Korei Południowej utworzyło specjalną grupę osób, która ma zdobywać na bieżąco nowe informacje i kontaktować się z rodzinami ofiar. Prezydent Korei Południowej, Moon Jae-in, nakazał swojemu rządowi wysłanie marynarki i nurków straży przybrzeżnej ze swojego kraju na Węgry.

Jak doszło do zatonięcia “Syrenki”?

Syrenka - statek turystyczny, który zatonął na Dunaju, miał zderzył się w środę przed północą z innym statkiem, przez co przewrócił się i zatonął. Powodem tej katastrofy podobno był bardzo silny wiatr. Utrudniał on również późniejsze poszukiwania ofiar, ponieważ przyspieszał już i tak bardzo mocny prąd Dunaju. ​​Jedna z uratowanych osób została uratowana w pobliżu mostu Petofi, ponad 3 kilometry na południe od Parlamentu. Zespoły ratunkowe wciąż szukają ofiar wypadku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News