Brexit uderzy w projekty infrastrukturalne Wielkiej Brytanii?
fot. pxfuel.com/Creative Commons Zero - CC0
Autor Komunikaty prasowe - 24 Lutego 2020

Londyn po brexicie szuka alternatywy dla migrantów. Firmy zatrudniają więźniów

Brexit okaże się wyzwaniem dla brytyjskiego rynku pracy? Brak swobodnego przepływu pracowników z krajów wspólnoty może zaciążyć na projektach infrastrukturalnych — pisze portal forsal.pl.

Brexit a nowi pracownicy

Obecne plany, co do pozyskiwania pracowników wśród obcokrajowców mają opierać się na nowym systemie imigracyjnym, który ma pozwolić na pozyskiwanie tych najbardziej wykwalifikowanych pracowników, którzy ze chcą podjęcia się zatrudnienia na terenie Wysp Brytyjskich. "System będzie przyznawał punkty za kwalifikacje, dzięki czemu większość osób przyjeżdżających do kraju ma należeć go grupy wysoko wykwalifikowanych pracowników" - pisze forsal.pl.

Największe zastrzeżenia co do ilości niezbędnych pracowników ma branża budowlana.„Nie mamy wystarczającej krajowej siły roboczej, aby poradzić sobie z całym rozwojem branży” - mówi John Carlin, dyrektor zarządzający Wates Construction Ltd. z Midlands, które będzie realizowało Projekt HS2, czyli połączenie kolejowe mające skomunikować Londyn z Birmingham oraz z Manchesterem.

Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Według obecnych statystyk, co dziesiąty pracownik budowlany urodził się poza Wielką Brytanią. "W Londynie około jeden na trzech pracowników pochodzi z UE, a przemysł od dawna obawia się, że nie rekrutuje wystarczającej liczby młodych brytyjskich pracowników, aby wypełnić lukę pozostawioną przez brak nowych ludzi pochodzący z Europy" - informuje forsal.pl.

Jednym z pomysłów na poradzenie sobie z ewentualnym kryzysem na rynku pracowników budowlanych jest zatrudnianie byłych więźniów, którzy po odpowiednim szkoleniu zaczynają pracę w branży. Odejście od pracowników z Kontynentu może okazać się jeszcze większym wyzwaniem w tych częściach kraju, w których mniej osób szuka pracy, przewiduje Adam Marshall, dyrektor generalny British Chambers of Commerce.

Kurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazKurs funta znowu skacze do góry. Jeśli wysyłać pieniądze z Wielkiej Brytanii, to terazCzytaj dalej

W tych regionach przedsiębiorcy cierpią na chroniczny brak pracowników. Według Marshalla firmy skłonne są zatrudnić i przeszkolić każdego, kto byłby gotów do pracy. Te firmy potrzebują „umiejętności na wszystkich poziomach”, a także tych, których rząd nazywa „najbystrzejszym i najlepszym pracownikiem”, przekazał Marshall.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
  2. Najczęstsze nowotwory w Polsce. Przytłaczające dane
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Ostrzeżenia GIS przed wyjazdem w jedno miejsce. Wizyta w europejskim kraju może zakończyć się bardzo źle
Najdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęNajdroższe samochody świata. TOP 10 pięknych aut wartych fortunęCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News