Brexit
pixabay
Autor Komunikaty prasowe - 19 Października 2019

Londyn nadal nie potrafi podjąć decyzji w sprawie brexitu. Spektakl trwa

Brexit stanął pod znakiem zapytania, a właściwie plany brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, który chciał do niego doprowadzić 31 października. W sobotnim głosowaniu Izby Gmin - pierwszym i jedynym - przyjęto poprawkę, w sprawie przesunięcia głosowania nad poparciem umowy odnośnie brexitu i opóźnienie go.

Brexit pod znakiem zapytania

Brexit - dalej nic nie wiadomo. Poprawka złożona przez niegdysiejszego posła konserwatywnego, jednak teraz niezależnego, Olivera Letwina, została przegłosowana przez Izbę Gmin. Ma ona na celu wstrzymanie poparcia dla umowy, aż właściwe ustawy nie wejdą w życie. Bankier.pl podał szcegóły głosowania:

“Wynik głosowania to 322 głosy za poprawką wobec 306 przeciw. Za poprawką głosowało 231 posłów z Partii Pracy, 35 ze Szkockiej Partii Narodowej, 19 Liberalnych Demokratów, 17 niezależnych, pięciu z Niezależnej Grupy na rzecz Zmiany, czterech z walijskiej Plaid Cymru, jedyna posłanka Zielonych oraz 10 posłów północnoirlandzkiej Demokratycznej Partii Unionistycznej (DUP), wspierającej dotychczas mniejszościowy rząd konserwatystów. Przeciw było 306 posłów: 283 konserwatystów, 17 niezależnych i sześciu laburzystów”.

“Przypadkowy brexit bez umowy”

Poprawka zakłada, że celem jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy". Chodzi o to, aby nie doszło do sytuacji, w której: “Posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie przejdzie całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE, musiałaby wyjść bez umowy” - napisał Bankier.pl.

500 plus stanie się 400 plus. Nie można zahamować już tej zmiany500 plus stanie się 400 plus. Nie można zahamować już tej zmianyCzytaj dalej

Ustawa Benna

Według ustawy o wyjściu z UE - tak zwanej ustawy Benna - brytyjski premier Boris Johnson będzie zobowiązany zwrócić się do Brukseli, aby przesunąć termin do 31 stycznia 2020 roku. “W tej sytuacji według rządu głosowanie nad poparciem porozumienia w sobotę byłoby bezcelowe i najprawdopodobniej zostałoby zdjęte z porządku obrad” - skomentował Bankier.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. 19-latka nagle trafiła do szpitala. Urodziła, ale to nie było dziecko
  6. Emeryci dostaną od rządu po 10 tys. złotych dla każdego. Wiadomo już kiedy i jak to się odbędzie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News