Donald Tusk potwierdził trwające negocjacje na temat brexitu
By Mateusz Włodarczyk - www.wlodarczykfoto.pl - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35026763
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Października 2019

Brexit rozstrzygnie się już dziś. "Wszystko będzie pewne za 7-8 godzin"

Brexit może rozstrzygnąć się jeszcze dzisiaj. Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zabrał głos w sprawie możliwego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Brexit - negocjacje trwają

Komisja Europejska otrzymała raport głównego unijnego negocjatora ds. brexitu Michela Barniera. Konsultant potwierdził, że negocjacje na szczeblu technicznym były prowadzone przez całą noc i dalej trwają - informuje Polska Agencja Prasowa.

Wypowiedzi na temat możliwego potencjalnego osiągnięcia porozumienia udzielił Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

- W sprawie brexitu wszystko będzie wiadomo za 7-8 godzin - powiedział Przewodniczący Rady Europejskiej na antenie TVN24.

Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimNowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskimCzytaj dalej

Brexit coraz bliżej

Brexit, czyli proces opuszczania przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej został zapoczątkowany przez referendum w czerwcu 2016 roku. Anglicy opowiedzieli się za wyjściem z UE. Jednak od tego czasu Wielka Brytania nadal nie opuściła wspólnoty. Pat w sprawie brexitu trwa od wielu miesięcy, a potencjalnych konsekwencji jest bardzo dużo - stąd przeprowadzenie procedury się przeciąga.

Warto przypomnieć, że na 17-18 października został zaplanowany szczyt Unii Europejskiej w sprawie brexitu.

Wielka Brytania ma plan wyjść z Unii Europejskiej 31 października 2019 roku. Jednak aby odbyło się to w zorganizowany sposób, porozumienie między Londynem a Brukselą powinno zostać zawarte najpóźniej w czwartek lub piątek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Chłopiec wysłał list do zmarłego taty. Kilka dni później listonosz przyniósł odpowiedź
  6. Emerytura w wieku 53 lat jest jednak realna? PiS wrócił do projektu, niedługo wiele może się zmienić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News