Brazylijczycy znaleźli lek na koronawirusa
biznesinfo.pl
Autor Kasper Starużyk - 16 Kwietnia 2020

Brazylia ogłosiła, że znalazła lek na koronawirusa. Wkrótce ruszają testy

Marcos Pontes pełniący funkcję ministra nauki i technologii Brazylii poinformował, że brazylijscy naukowcy znaleźli skuteczny lek na COVID-19, który to wywoływany jest przez koronawirusa. Według Pontesa lek ma być skuteczny w 94 procentach - informuje Business Insider. Testy mają ruszyć już w przyszłym miesiącu.

Szef Ministerstwa Nauki i Technologii Brazylii przekazał prasie, że lek jest już po testach in vitro, gdzie wykazał 94% skuteczności w walce z koronawirusem. Pontes powiedział również, że lek ma bardzo mało skutków ubocznych.

Już w najbliższych dniach mają ruszyć testy na osobach chorych na COVID-19, powiedział w brazylijskiej telewizji minister.

Premier ogłosił kiedy będziemy mogli wejść do parków i lasów. Polacy będą zaskoczeniPremier ogłosił kiedy będziemy mogli wejść do parków i lasów. Polacy będą zaskoczeniCzytaj dalej

"Badania nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie 500 osób zainfekowanych koronawirusem" - cytuje Pontesa Business Insider.

Dopóki lek nie zostanie jednak przetestowany, Brazylijczycy nie zamierzają podać jego składu. Jak tłumaczą, robią to w celu uniknięcia niepotrzebnego wyścigu. Z wypowiedzi Brazylijczyka możemy też rozumieć, że testy ruszą za około miesiąc i prawdopodobnie potrwają miesiąc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News