Brat Szumowskiego udzielił wywiadu dla magazynu "Forbes". Udzielił zaskakujących odpowiedzi.
https://pixabay.com/PublicDomainPictures
Autor Kamila Jeziorska - 26 Czerwca 2020

Brat ministra zdrowia opowiedział o swoim biznesie i dotacjach. Można się mocno zdziwić

Marcin Szumowski, znany bardziej jako brat Szumowskiego udzielił wywiadu magazynowi "Forbes". Brat Szumowskiego opowiedział o tym, jak ciężko jest mieć brata-ministra, dotacjach z z NCBiR oraz perspektywie spółki OncoArendi.

Brat Szumowskiego pod mikroskopem

Brat Szumowskiego w ostatnim czasie stał się bardzo rozpoznawalną postacią. W wywiadzie dla magazynu "Forbes" powiedział, że do publikowanych w mediach informacji na swój temat podchodzi z dystansem mimo tego, że duża część z nich jest nieprawdziwa. Zaznaczył, że skupia się na biznesie i rozwoju zaawansowanej cząsteczki, która pomoże w leczeniu sarkoidozy oraz idiopatycznego włóknienia płuc, a także innych chorób nowotworowych. To właśnie na te badania bratu Szumowskiego udało się uzyskać głośno i szeroko komentowane w mediach dofinansowanie.

Brat Szumowskiego wyjaśnił, że spółka z otrzymanych 182 mln zł dotacji wydała na razie 77 mln zł. Dopytywany przez dziennikarza "Forbes", Marcin Szumowski odpowiedział, że OncoArendi nie wprowadziła jeszcze na rynek żadnego leku, ponieważ branży biotechnologicznej nie należy porównywać do produkcji mebli. -Tworzenie innowacyjnych leków to są lata badań, szukania właściwych białek, zgłębianie mechanizmu ich działania, sprawdzania ich toksyczności, podawania ich kolejnym grupom ochotników i analizowanie ich działania - powiedział.

Brat Szumowskiego o bracie-ministrze

Brat Szumowskiego zaznaczył, że od kiedy jego brat, Łukasz Szumowski został ministrem zdrowia to dotacje na rzecz spółki OncoArendi się zmniejszyły. Podkreślił, że spółka otrzymała 74 mln zł z NCBiR za od kiedy Łukasz Szumowski jest ministrem, natomiast w momencie kiedy w kraju rządziła Platforma Obywatelska było to 107 mln zł. Dodał, że od kiedy jego brat przejął resort to wszystkie cztery złożone wnioski o dofinansowanie zostały odrzucone.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Klientów największego polskiego banku mają czekać zmiany. Lepiej wcześniej przygotować gotówkę

Marcin Szumowski powiedział, że odradzał bratu pracę w resorcie zdrowia. -Mój brat był przede wszystkim świetnym kardiologiem. I całkiem nieźle mu się wiodło, a do tego ratował ludzkie życie i zdrowie - powiedział w wywiadzie.

Brat Szumowskiego o aferze maseczkowej

Brat Szumowskiego podkreślił, że jego biznes prężnie się rozwija i mimo odnotowywanych strat pozostaje liderem w badaniach poszczególnych dziedzin. -W badaniach do rozpoczęcia rozwoju klinicznego pierwszego leku szliśmy szybciej niż Ryvu, która była i jest dla nas benchmarkiem na polskim rynku. To rozbudziło nadzieje. Prowadziliśmy liczne rozmowy w sprawie pozyskania od globalnego partnera z Big Pharma finansowania do rozwoju OATD-01 - powiedział Marcin Szumowski

Podkreślił też, że przekazanie numeru telefonu do przedstawiciela ministerstwa instruktorowi narciarskiemu nie było niczym złym. kierowałem go na oficjalną ścieżkę ze świadomością, że sytuacja jest szczególna i tego rodzaju zaopatrzenia brakuje. Nic więcej - posumował brat Szumowskiego w wywiadzie dla "Forbes".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News