Boże Narodzenie będzie w tym roku wyglądać inaczej
flickr
Autor Wiktoria Pękalak - 26 Października 2020

Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami

Po tym jak minioną Wielkanoc i Wszystkich Świętych, które będziemy obchodzić w ten weekend skazaliśmy na straty, wszyscy z nadzieją patrzyliśmy w stronę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Spędzanie czasu z rodziną i chwilowy odpoczynek od medialnego szumu związanego z koronawirusem mogłoby być oczyszczające. Jeśli cieszyłeś się na nadchodzącą „magię świąt”, lepiej ochłoń, ponieważ Gwiazdki może nie być.

Boże Narodzenie 2020

Minister zdrowia, Adam Niedzielski był ostatnio gościem w wywiadzie z Faktem.Szefa resortu zapytano, jak zapatruje się na najbliższe Boże Narodzenie. Niedzielski stwierdził, że to daleka perspektywa, ponieważ ministerstwo stara się skupiać na perspektywie tygodnia lub dwóch. Jedno jest pewne:

— Jeśli pytają mnie panie, co będzie, powiem, że na pewno nie będzie takiej poprawy, byśmy mogli o tych świętach myśleć w sposób tradycyjny. Raczej spędzimy je w ścisłym gronie rodzinnym — zdradził Niedzielski.

Nie wiadomo jak długo potrwa jeszcze pandemia, jednak wizja kolejnych świąt, tym razem Bożego Narodzenia, spędzonych bez rodziny w ogóle nie napawa optymizmem i może jeszcze bardziej obniżyć, kiepskie już zresztą nastroje Polaków.

Po Bożym Narodzeniu jak zwykle przyjdzie czas na Sylwestra i Nowy Rok, które także najpewniej spędzimy w domu. Optymistyczną informacją będzie możliwość zaproszenia kilku osób, ale na pewno o hucznych zabawach możemy zapomnieć.

Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztuSegregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kiedy 14. emerytura? Znany jest już termin i propozycje kwot, jednak niektórzy emeryci zostaną z niczym
2. "Zaraz przeczytam, że jestem podły i zazdrosny". Jarosław Jakimowicz zupełnie niespodziewanie zaatakował kolegę
3. Nie dostaniesz się do lekarza na NFZ? Jest pomysł, żebyś miał zrefundowaną wizytę w prywatnym gabinecie

MIĘSO POWINNO TANIEĆ OBNIŻAJĄC POLSKĄ INFLACJĘ:

Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieWpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieCzytaj dalej

Kolejny lockdown?

Sytuacja epidemiczna w kraju nie napawa optymizmem. Liczba zakażeń stale rośnie, a w piątek padł kolejny rekord – 13 632 nowych przypadków. Powoli zaczyna brakować też łóżek dla chorych, dlatego nie bez powodu zapytano ministra zdrowia także o nakładanie kolejnych obostrzeń:

— Jeśli będziemy dalej obserwować wykładnicze tempo wzrostu, będę namawiał premiera do całkowitego lockdownu. Łóżek nie da się dokładać w nieskończoność — powiedział Niedzielski w rozmowie z Faktem.

Odrębne zdanie w tej kwestii prezentował inny przedstawiciel ministerstwa zdrowia – wiceminister Waldemar Kraska. Polityk powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że całkowity lockdown w ogóle nie jest możliwy.

— Myślę, że na całkowity lockdown nie stać żadnego kraju w Europie, dlatego tym bardziej nasze obostrzenia, które wprowadzamy, służą temu, abyśmy tego lockdownu uniknęli. To w naszych rękach jest, aby nie powtórzyła się sytuacja z wiosny, kiedy byliśmy zamknięci w domach, dzieci nie chodziły do szkoły, a gospodarka była zamrożona — powiedział Kraska, choć trudno uwierzyć w jego słowa. Co prawda nie mówi się wprost o tym, że lockdown jest, ale jak inaczej nazwać pozamykane punkty gastronomiczne, zakaz organizowania uroczystości rodzinnych, czy w końcu zamknięcie szkół na każdym etapie kształcenia. Na czym lockdown, który minister Niedzielski chciałby wprowadzić, skoro i tak ludzie przez większość czasu siedzą w domach.

Jeśli nie mają możliwości pracować zdalnie, to wychodzą z domu tylko do pracy i żeby zrobić zakupy, ponieważ i tak poza domem nie ma nic ciekawego do roboty.

Wiele osób zauważa też, że niepotrzebnie traci się czas na przeprowadzanie testów na osobach z objawami koronawirusa. Jeśli ktoś czuje się źle i wszystko wskazuje na to, że jest zakażony, to przecież z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że taka osoba jest chora i poświęcić test na osobę, która całkowicie nieświadoma (ze względu na to, że przechodzi zakażenie bezobjawowo) może zarażać wszystkich innych.

Ta i wiele innych kwestii prowadzi do zdecydowanego obniżenia nastroju wśród Polaków, który dodatkowo podsycają jeszcze ostatnie protesty.

Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadachZnakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"
  3. WHO z ważnym oświadczeniem. Dotyczy szczepionki
  4. Polskie prawo surowsze od tego w Iranie czy Arabii Saudyjskiej. Państwa wyznaniowe bardziej liberalne ws. aborcji
  5. Lidl wprowadza nietypowe udogodnienia. W sklepach skorzystać można teraz z nowych rozwiązań
  6. Tragedia z samego rana. Tajemnicza śmierć 35-letniego gwiazdora, pozostawił rodzinę, "jesteśmy w żałobie"
  7. Mikstura z ogórków kiszonych i czosnku ma piorunujące działanie. Przykra dolegliwość znika w klika chwil

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News