boże ciało 2020
wikipedia/Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)
Autor Redakcja BiznesInfo - 8 Czerwca 2020

Boże Ciało 2020 w dobie pandemii. Wiadomo, co z procesjami wokół kościołów

Boże Ciało w 2020 roku na pewno przejdzie do historii. Niestety z powodu pandemii koronawirusa część diecezji postanowiła zrezygnować z procesji po ulicach miasta, mają one ograniczać się do przejścia wokół kościoła. Między innymi będą to: kuria warszawsko-praska, katowicka i sandomierska. Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zachęcił jednak wiernych do "licznego udziału" w procesji, która przejdzie z Wawelu przed Bazylikę Mariacką, jak podaje polsatnews.pl.

Boże Ciało 2020, jak będzie wyglądać?

Dzięki czwartemu etapowi „odmrażania” gospodarki zgromadzenia do 150 uczestników są znowu prawnie możliwe. Zbliżające się wielkimi krokami święto Bożego Ciała, przypadające w tym roku 11 czerwca, mogłoby się zatem odbyć w normalnej formie, jednakże przy zachowaniu wszelkiego reżimu sanitarnego, a także ograniczenia osobowego.

Zwykle przecież podczas uroczystości odwiedza się cztery stacje, a dzieci rozsypują na ulicach płatki kwiatów. Czy to jednak możliwe, aby z dokładnością, co do jednej osoby wyliczyć wiernych, którzy mogliby wziąć udział w procesji kościelnej?

W maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduW maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Boże Ciało 2020: niektóre parafie bez procesji

W tym roku niektóre diecezje zdecydowały, że ze względów bezpieczeństwa procesje nie wyjdą jednak na ulice miast i wsi, ale ograniczą się do przejścia wokół kościoła.

Bp Romuald Kamiński z diecezji warszawsko-praska napisał: "Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby księża proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. Nie powinny one odbywać się między parafiami".

Podobną decyzję podjęła diecezja sandomierska. "W tym roku procesje eucharystyczne w uroczystość Bożego Ciała odbędą się na terenie przykościelnym wokół świątyni. Będzie zachowana tradycja modlitwy przy czterech ołtarzach" - poinformowała kuria. Niemal identyczne zarządzenie wydała także diecezja wrocławska. Również abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, przekazał, że procesje Bożego Ciała parafie mogą organizować wokół kościoła. Dodatkowo jednak, kościoły nie będą musiały budować czterech ołtarzy.

Masz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiMasz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiCzytaj dalej

Arcybiskup zachęca

Jednak w kilku diecezjach dopuszcza się przemarsz wiernych ulicami np. kuria w Kielcach. Natomiast abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, zachęcił do "licznego udziału" w procesji, w tym w głównej - z Wawelu do kościoła Mariackiego na Rynku Głównym, apelując jednocześnie, by wierni zachowywali 2-metrowy dystans, czytamy z serwisu polsatnews.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna dataBon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna dataCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News