Premier Boris Johsnon zakażony koronawirusem
Flickr
Autor Radosław Święcki - 27 Marca 2020

The Guardian: Premier Wielkiej Brytanii z pozytywnym wynikiem testu. Johnson przemówił do narodu on-line

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził w piątek, że jest zakażony koronawirusem. Szef rządu zapewnił, że zamierza pozostać na stanowisku i walczyć z epidemią wirusa.

Boris Johnson zakażony

Brytyjski premier Boris Johnson poinformował o swojej chorobie na Twitterze.

- W ciągu ostatnich 24 godzin rozwinęły się u mnie łagodne objawy i uzyskałem pozytywny wynik testu na koronawirusa. Poddaję się teraz izolacji, ale nadal będę kierować rządem poprzez wideokonferencje, gdy będziemy walczyć z tym wirusem. Razem go pokonamy – napisał na Twitterze premier Wielkiej Brytanii, a zarazem lider rządzącej Partii Konserwatywnej.

4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwić4 duże banki ogłosiły, że klienci będą mieli problem z bankowością on-line. Możesz nic nie załatwićCzytaj dalej

- Pracuję w domu i izoluję się, tak należy robić. Ale nie miejcie wątpliwości, nadal mogę, dzięki czarodziejstwu nowoczesnej technologii, komunikować się z całym moim zespołem, aby prowadzić walkę kraju z koronawirusem. Chcę podziękować wszystkim zaangażowanym i oczywiście naszemu niezwykłemu personelowi (publicznej służby zdrowia) NHS - powiedział Johnson w dołączonym nagraniu wideo.

Policja zmienia zasady kontroli drogowej. Kierowcy nie wymigają się od mandatuPolicja zmienia zasady kontroli drogowej. Kierowcy nie wymigają się od mandatuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Rzecznik prasowy brytyjskiego rządu – jak podaje Polska Agencja Prasowa – poinformował, że premier Johnson zaczął doświadczać łagodnych objawów wirusa w czwartek, dzień po tym, jak w Izbie Gmin uczestniczył w cotygodniowej sesji poselskich pytań i odpowiedzi do premiera.

- Premier został przebadany na koronawirusa za osobistą radą naczelnego lekarza Anglii, profesora Chrisa Whitty\'ego. Test został przeprowadzony na Downing Street 10 przez personel NHS i wynik testu był pozytywny - powiedział rzecznik brytyjskiego gabinetu.

Nie tylko premier choruje

W piątkowe popołudnie okazało się, że premier Johnson to nie jedyny członek brytyjskiego rządu zakażony wirusem. O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował minister zdrowia Matt Hancock. W jego przypadku objawy również są łagodne.

PAP przypomina, że w Wielkiej Brytanii wykryto dotychczas (stan na czwartek wieczór) 11 683 przypadków koronawirusa. Dotychczas 578 pacjentów zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News