Bony turystyczne 1000+
pxhere.com
Autor Przemysław Terlecki - 12 Maja 2020

Bony turystyczne 1000+ dla Polaków zarabiających poniżej średniej krajowej. Co sądzisz o nowym programie?

Bony turystyczne to nowy pomysł ekipy rządzącej. O podobnej idei głośno było jeszcze kilka miesięcy temu. Obecnie sprawa bonów turystycznych o wartości 1000 zł powraca. Jak donosi Money.pl, wicepremier Jadwiga Emilewicz chce je wręczać osobom, które zarabiają poniżej średniej krajowej.

Bony turystyczne nie są pomysłem nowym. Już kilka miesięcy temu ich wprowadzenie zapowiadał Andrzej Gut-Mostowy, który to pomysł miałby wspomóc branżę turystyczną. Obecnie podjęła go Jadwiga Emilewicz. W rozmowie z Money.pl wskazała nawet, kto miałby taki bon turystyczny dostać.

Jak ujawniła wicepremier, 1000+ miałoby trafić w postaci bonów turystycznych do tych z Polaków, którzy zarabiają mniej od średniej krajowej. Obecnie poziom takiej wypłaty to 5,2 tys. złotych brutto. Co warto jednak podkreślić, zapomoga nie będzie przyznawana na wycieczki zagraniczne, ponieważ jej celem jest ożywienie lokalnej gospodarki.

Twój majątek może czekać konfiskata bez wyroku sądu. Resort forsuje bardzo surowe prawo, ludzie już protestująTwój majątek może czekać konfiskata bez wyroku sądu. Resort forsuje bardzo surowe prawo, ludzie już protestująCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Bony turystyczne 1000+ dla zarabiających poniżej średniej

Jednak nie wystarczy zarabiać poniżej średniej krajowej, by otrzymać bon turystyczny. Drugim ważnym warunkiem jest zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Bez niej nie możemy wnioskować o przyznanie bonu turystycznego 1000+.

Skąd pieniądze na nowy program? Jak ujawniła Jadwiga Emilewicz, pracodawcy będą musieli sami wyłożyć jedynie część pieniędzy. Znaczna większość programu finansowana będzie natomiast z budżetu państwa.

- Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy - ujawniła wicepremier.

Gazeta.pl wskazuje, że koszt programu ma wynieść 7 mld złotych. W kolejnych latach ten ma być jednak powtarzany, aczkolwiek udział państwa będzie stopniowo w nim malał. Nie wiadomo dotąd także, w jaki sposób będzie odbywało się składanie wniosków, ani nawet kto miałby się tym zająć.

Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na Oszuści wykorzystują klientów Biedronki i mogą całkowicie wyczyścić im konta. Nie daj się nabrać na "zniżkę”Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polski podróżnik ma objawy koronawirusa. Jest w najbardziej zagrożonym terenie, wyjawił wszystkie szczegóły

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News