Bony turystyczne 1000 plus może otrzymać ok. 7 mln Polaków
pixabay/BeatriceBB
Autor Radosław Święcki - 11 Maja 2020

Miliony Polaków dostaną nowe wsparcie od rządu. Tym razem aż 1000 plus

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz ujawnia pierwsze szczegóły zapowiadanego od dawna programu 1000 plus. Zakłada on, że Polacy otrzymają bony turystyczne, które będą mogli przeznaczyć m.in. na opłacenie noclegu bądź wycieczki w kraju. Wiemy, kto będzie mógł skorzystać z programu.

Dla kogo bony turystyczne?

Przyznanie bonów turystycznych 1000 plus to pomysł Ministerstwa Rozwoju, którego szkic pojawił się już w kampanii wyborczej przed ubiegłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Jego głównym założeniem było wsparcie osób najuboższych, którzy dotychczas nie mieli możliwości finansowych na zorganizowanie wakacji.

Po wyborach temat ten nie pojawił się jednak w przestrzeni publicznej. Wrócił kilka tygodni temu, gdy wspomniała o nim minister rozwoju Jadwiga Emilewicz w wywiadzie dla Radia Maryja, w kontekście wsparcia dla branży turystycznej, pokrzywdzonej skutkami gospodarczymi koronawirusa.

Wicepremier dopiero teraz ujawnia pierwsze szczegóły programu. W programie „Money. To się liczy” Emilewicz poinformowała, że na przyznanie bonu turystycznego 1000 plus będą mogli liczyć wszyscy pracownicy, zatrudnieni na umowach o pracę, którzy zarabiają mnie niż 5200 zł brutto miesięcznie, czyli tyle ile wynosi średnia krajowa. Ze strony państwa osoby te otrzymają 900 zł, zaś pozostałe 100 zł dopłaci pracodawca. Z rządowych szacunków wynika, że uprawnionych do skorzystania z programu będzie ok. 7 mln Polaków.

Aż 2 mln Polaków może mieć utrudniony dostęp do pieniędzy. Mogą do tego doprowadzić działania rząduAż 2 mln Polaków może mieć utrudniony dostęp do pieniędzy. Mogą do tego doprowadzić działania rząduCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażu

Emilewicz podkreśliła, że program ma być wieloletni, tyle, że w kolejnych latach udział państwa w bonie będzie malał, a wzrastały dopłaty pracodawców. Firmy będą mogły odpisać wydatek od kosztów prowadzonej działalności. Natomiast dla pracowników będzie to przychód, który będzie podlegał opodatkowaniu.

Właściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoWłaściciel mBanku podjął ostateczną decyzję o jego dalszym losie. Wszystko się wyjaśniłoCzytaj dalej

Kiedy przydadzą się bony turystyczne?

Warto podkreślić, że środki pochodzące z programu nie będą wpłacane Polakom na konto, a – jak podaje portal Waszaturystyka.pl – przekazywane będą w formie karty przedpłaconej, dzięki której będzie można opłacić m.in. obiekt noclegowy na terenie Polski, a także wycieczkę krajową, czy usługi lokalnego przewodnika. Bonem nie będziemy mogli sfinansować zagranicznego wypoczynku.

Z bonu będzie można skorzystać w ciągu dwóch lat od jego otrzymania. Szacowane koszty programu to ok. 7 mld zł. Emilewicz nie zdradza jednak skąd będą pochodziły środki na jego realizację. Założenia programu mają zostać przedstawione w tym tygodniu podczas konferencji prasowej resortu rozwoju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Otworzyli paczkę chipsów. Znaleziska w środku się nie spodziewali
  2. Smutne słowa Anny Dereszowskiej. Wraz z córka cierpi na tę samą nieuleczalną chorobę
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Rzecznik rządu o trzecim etapie znoszenia obostrzeń. Podał termin, wielu się ucieszy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News