Bon turystyczny w wysokości 500 zł można wykorzystać do marca 2022 roku
flickr/Narodowy Bank Polski, (CC BY-ND 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 21 Listopada 2020

Skorzystało już milion Polaków, wielu jeszcze ma szansę. 500 zł świadczenia ma jednak ograniczony termin

Bon turystyczny wykorzystało już wiele polskich rodzin. Pomoc w postaci 500 zł miała zachęcić Polaków do podróży po kraju, tym samym wspomóc rodzimą branżę turystyczną. Z dodatkowych funduszy skorzystało już milion osób, które musiały jednak stawić czoło wielu komplikacjom.

Bon turystyczny

- Od początku sierpnia aktywowano w sumie już ponad milion bonów o łącznej wartości 910 mln zł - powiedziała w rozmowie z WP Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Według Salamończyk-Mochel do tej pory zrealizowano łącznie ok. 317 tys. płatności na kwotę 231 mln zł.

Kontrole już ruszyły. Zapukać mogą i do twoich drzwi, kara wynosi 681 złKontrole już ruszyły. Zapukać mogą i do twoich drzwi, kara wynosi 681 złCzytaj dalej

Jak informuje wiceprezes, wiele bonów turystycznych zostało zrealizowanych niedawno, czyli po sezonie wakacyjnym.

- Od początku września do końca października br. płatność z wykorzystaniem bonu zrealizowano 86 tys. razy na łączną kwotę 62 mln zł - oznajmiła.

Problemy z bonami

Prawdopodobnie wysokie zainteresowanie wykorzystanie bonów turystycznych w ostatnim czasie wynika z tego, że Polacy mogą mieć przeświadczenie, że jeśli nie wykorzystają ofiarowanych 500 zł teraz, to być może nie zrobią tego już nigdy. Jest to jednak nieprawdą, gdyż bony mają dłuższy termin ważności.

Czternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanieCzternasta emerytura nie dla wszystkich. Bezlitosny mechanizm wstrzyma wypłaty, część seniorów nic nie dostanieCzytaj dalej

Jak informuje Wirtualna Polska, zainteresowanie bonem turystycznym widać w ostatnim czasie na forach turystycznych. Tam Polacy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i trudnościami, jakie wynikają z korzystania z bonów.

Okazuje się, że od września Polacy skarżą się na pewne trudności z wykorzystaniem bonów turystycznych. Dochodzi do nich w miejscach, które, mimo że były wpisane na listę Polskiej Organizacji Turystycznej, nie chciały zrealizować płatności w tej formie.

Pracownicy POT stwierdzili jednak, że takie problemy należały do rzadkości. Ponadto przypominają, żeby w razie jakichkolwiek problemów zgłaszać wszelkie nieprawidłowościach dotyczące funkcjonowanie bonu za pomocą infolinii.

- Na bieżąco prowadzone są czynności weryfikujące zgodność wszystkich danych przedsiębiorców oraz organizacji pożytku publicznego i ich uprawnień do przyjmowania płatności bonem - poinformowała wiceprezes POT.

Rząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. Trzy branże zamknięte do 27 grudniaRząd wprowadza zmiany w obostrzeniach. Trzy branże zamknięte do 27 grudniaCzytaj dalej

Z bazy ZUS zostało już wypisanych już 425 podmiotów. Ponadto POT prowadzi działania w celu udoskonalenia funkcjonalności wyszukiwarki obiektów, z których można korzystać, szukając podmiotów realizujących bon turystyczny.

- Zależy nam nie tylko na tym, żeby pojawiły się w niej adresy realizacji usług, ale także inne parametry, które pozwolą beneficjentom w łatwy i wygodny sposób wybrać obiekt, który spełnia ich oczekiwania, oferuje określony zakres usług czy dodatkowe udogodnienia i atrakcje dla dzieci - dodała Salamończyk-Mochel.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę
  2. Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonych
  3. Sejm buduje potężną bramę. Chcą odgrodzić się od swoich obywateli i ochronić przed demonstrantami
Czy emerytura powinna być bez podatku? Opodatkowanie świadczenia wzbudza wiele emocjiCzy emerytura powinna być bez podatku? Opodatkowanie świadczenia wzbudza wiele emocjiCzytaj dalej

500 zł na wypoczynek

Warto przypomnieć, że bon turystyczny działa od 1 sierpnia. Dodatkowe fundusze w wysokości 500 zł przysługują rodzicom każdego dziecka do 18. roku życia. Z kolei rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami przysługuje dodatkowy bon, w związku z czym przysługuje im aż tysiąc złotych do wykorzystania na szeroko pojętą turystykę i rekreację.

Fakt, że na branżę turystyczną nakładane są obostrzenia, nie powinien nas martwi, jeśli chcemy wykorzystać środki ze wspomnianego świadczenia. Bony można bowiem zrealizować do końca marca 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest w związku z pandemią
  2. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. WHO: lockdowny nie byłyby potrzebne. Pod warunkiem zastosowania się do jednego wymogu
  5. 500 złotych premii na pożegnanie. Jedna z sieci handlowych przygotowała niespodziankę
  6. Piotr Żyła znowu to zrobił. Internauci zwijają się ze śmiechu, skoczek rozbroił wszystkich
  7. Najszybszy syrop z buraka, bez wyciskania i bałaganu. Stawi czoła przeziębieniu i sezonowemu osłabieniu, a przy okazji wybornie smakuje
Santander BP przekazał świetne informacje. Klienci innych banków również mogą być zadowoleniSantander BP przekazał świetne informacje. Klienci innych banków również mogą być zadowoleniCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News