plaża-pixabay-12019
Obraz David Mark z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Za bon turystyczny nie kupisz gofrów czy lodów. Wiceminister wyjaśnia, na co będzie można przeznaczyć wsparcie

Bon turystyczny ma służyć do sfinansowania wyjazdu wakacyjnego. Za te środki nie będzie można kupić gofrów czy lodów. - Bon turystyczny ma zachęcić Polaków do podróży - powiedział wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w programie Newsroom WP.

Bon turystyczny jak 500 plus

Początkowo bon turystyczny miał być wypłacany w kwocie 1000 zł i przysługiwać wszystkim osobom pracującym na etacie, zarabiającym poniżej 5200 zł. Rząd jednak zmodyfikował pomysł na bon turystyczny. Nowa propozycja zakłada, że wsparcie będzie wynosić 500 zł i będzie wypłacane rodzinom z dziećmi. Nowy program zdążył już zostać okrzyknięty wakacyjnym 500 plus.

Co więcej - wygląda na to, że bon turystyczny będzie ściśle powiązany z programem 500 plus. Wiceszef resortu rozwoju zapowiedział w rozmowie z WP, że każda osoba, która dostaje świadczenie 500 plus, otrzyma bon turystyczny.

Spadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćSpadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćCzytaj dalej

Wniosek o bon turystyczny tylko online

Jak będzie wyglądać procedura przyznawania środków? Proces wnioskowania o bon turystyczny ma być tylko elektroniczny. - Po zarejestrowaniu się na platformie ZUS-u wystarczy złożyć wyrażenie woli - mówił wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w programie Newsroom WP.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

- Organizatorzy podróży będą mogli przystępować do bazy i będą mogli pakietować usługi. Jeśli ktoś będzie chciał mieć nocleg i usługę towarzyszącą, jak aquapark czy spływ kajakowy, organizator będzie mógł zrobić taki pakiet usługi turystycznej dla danej rodziny - powiedział wiceminister.

Już jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiemJuż jutro Lidl będzie rozdawał złoty trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiemCzytaj dalej

Bon turystyczny nie na jedzenie

Pytany o to, czy bon turystyczny będzie można przeznaczyć na lody czy gofry, odpowiedział, że rząd chciał uniknąć sytuacji, w której bon turystyczny będzie przeznaczany tylko na gastronomię.

- Intencją ustawodawcy było, żeby zachęcić Polaków do podróży - tłumaczył wiceminister rozwoju. - Oczekujemy efektu kuli śnieżnej. Te środki dane rodzinie będą tylko elementem do wydatkowania następnych środków na turystykę. Ten efekt będzie mnożnikowy i oczywiście branża turystyczna to doceni - powiedział Andrzej Gut-Mostowy w programie Newsroom WP.

Pytany o to, czy rząd zdąży z przygotowaniem programu na te wakacje i czy pieniędzy można spodziewać się na kontach już na początku miesiąca, odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie, żeby to określić.

- Mam nadzieję, że z przygotowaniem przepisów zdążymy do lipca - dodał wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Od czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluOd czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News