Na co wykorzystasz Polski Bon Turystyczny?
flickr/Dariusz Sieczkowski, creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/
Autor Wiktoria Pękalak - 1 Sierpnia 2020

Nawet nie wiesz w jak wielu miejscach skorzystasz z bonu turystycznego. Rejestr zaskakuje

Polski Bon Turystyczny można zrealizować na wypoczynek dziecka w miejscach, bardzo szczegółowo opisanych przez rząd, który zaznaczał, że wszelkie formy wyłudzeń będą surowo karane. Okazuje się jednak, że na liście podmiotów z branży turystycznej widnieją podmioty, które oferują sprzedaż materiałów budowlanych lub usługi medycyny estetycznej.

Bon Turystyczny spieniężysz w sklepie mięsnym

Portal money.pl dotarł do informacji, według których podmioty, które widnieją na liście uczestniczących w programie, często rozmijają się z tym co powszechnie rozumiemy przez “turystykę”. Jedna z czytelniczek, Pani Weronika postanowiła przejrzeć wakacyjną w Poznaniu: “Z ciekawości sprawdziłam, gdzie można wykorzystać bon turystyczny w Poznaniu. Chciałam dobrać dla syna jeszcze jakieś półkolonie w sierpniu. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że mogę je wykorzystać w firmach takich jak: "Sklep mięsny Iwona Kaliszewska O.W. Sosna Podróże na Emeryturze", "Handel Usługi Jacek Filipiak Estetiq", "Butrans – Poznań Materiały budowlane sp. z o.o." albo "Bro-Ecobronisław Kulesza", czyli usługi konsultingowe”.

To wzbudziło szereg wątpliwości u internautki. W końcu ideą, która szła za wprowadzeniem bonów, była pomoc polskim rodzinom w czasie kryzysu, aby ich dzieci mogły wypocząć w czasie wakacji. Redaktorzy postanowili zadzwonić do jednej z firm, które wzbudziły wątpliwości. Przedsiębiorstwo, które widnieje na liście jako hurtownia materiałów budowlanych, rzeczywiście prowadzi działalność turystyczną. Właściciel oferuje wynajem 13 domków letniskowych w ośrodku nad morzem.

Lidl szybko reaguje na porównanie cen. Zapewnia, że jest tańszy od BiedronkiLidl szybko reaguje na porównanie cen. Zapewnia, że jest tańszy od BiedronkiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

Dalsze dociekania wykazały mankamenty dostępnego dla rodziców spisu podmiotów biorących udział w programie. Portal nazwał rejestr “nieczytelnym” i zdaje się miał rację, ponieważ za jego pośrednictwem nie da się dowiedzieć, co stoi za tajemniczymi nazwami przedsiębiorstw. Winny temu wszystkiemu jest sposób przedstawiania informacji. Zamiast strony internetowej, odsyłającej do konkretnej oferty, widzimy nic nikomu niemówiącą nazwę przedsiębiorstwa, jak np. warszawskie: AGENCJA ROZWOJU PRZEMYSŁU S.A., ŚREDNIAWA CONSULTING MAREK ŚREDNIAWA, czy POLISH BUSINESS PROMOTION SP. Z. Co ciekawe na liście znalazło się także przedsiębiorstwo, które oferuje usługi ochroniarskie Jarosławowi Kaczyńskiemu: GROM GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Cały spis jest dostępny tutaj.

Aresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekaćAresztowany mąż Magdaleny Ogórek. Na oświadczenie dziennikarki nie trzeba było długo czekaćCzytaj dalej

Grzegorz Cendrowski, rzecznik Polskiej Organizacji Turystycznej jest zdania, że nazwy firm w spisie nie powinny nas w żaden sposób dziwić: “Zgodnie z prawem polscy przedsiębiorcy prowadzą często wielobranżową działalność, w tym działalność w sektorze turystycznym. Nie ma żadnych przeszkód aby przedsiębiorca jednocześnie prowadził restaurację, stację benzynową i obiekt hotelarski. Nazwy przedsiębiorstw wybierają sami przedsiębiorcy i czasami mogą one nie odzwierciedlać działalności turystycznej, którą prowadzą i którą zadeklarowali przy rejestracji (pod odpowiedzialnością karną). Lista prowadzona przez POT zawiera wyłącznie nazwy przedsiębiorstw”.

Podobnego zdania jest rzecznik ZUS, Paweł Żebrowski: “Może się zdarzyć, że jedna firma świadczy różne usługi. To specyfika polskiego rynku, który działa w ten sposób od lat. Wszystkie firmy są jednak weryfikowane pod kątem świadczonych usług. Tym zadaniem zajmuje Polska Organizacja Turystyczna. Dla nas wszystkich najważniejsze jest, aby jak najwięcej firm zgłaszało się do programu. Dzięki temu z bonu turystycznego będzie można skorzystać we wszystkich zakątkach Polski. Nie tylko w Sopocie i Zakopanem, lecz także np. Hajnówce, Kadzidle czy Bolesławcu”.

Axa znika z Polski. Wielkiego ubezpieczyciela nie będzie także już w Czechach i SłowacjiAxa znika z Polski. Wielkiego ubezpieczyciela nie będzie także już w Czechach i SłowacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia
  5. ZUS w końcu otwiera sanatoria, jednak nie dla wszystkich. Wiele osób będzie musiało zdobyć nowe skierowanie
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News