bon na wakacje
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 04.05.2020. n/z Polskie banknoty w trawie.
Autor Redakcja BiznesInfo - 8 Czerwca 2020

W końcu znane są konkrety, prezydent wyjawił szczegóły dotyczące bonu na wakacje 2020. Kto otrzyma?

Bon na wakacje 2020 można będzie zrealizować do końca 2021 roku. Prezydent Andrzej Duda oznajmił, że będzie on skierowany do rodzin w wysokości 500 zł na każde dziecko.

Bon na wakacje 2020 … i 2021

Program bonu turystycznego już kilkukrotnie zmieniał swoją formę. Ma on w założeniu nie tylko wesprzeć obywateli w opłaceniu wypoczynku urlopowego, ale też w jakiś sposób zachęcić do wyjazdów i odbudować gospodarkę po lockdownie. Według wstępnej koncepcji bon miał być wydawany w wysokości 1000 zł osobom zatrudnionym na umowę o pracę do 5200 zł brutto, z czego część świadczenia miał pokrywać pracodawca. Pomysł jednak został zmieniony, a bon turystyczny przybrał inną formę. Jaką?

Skuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efektySkuteczne sposoby na obniżenie rachunków za telefon i internet. 5 sztuczka jest najprostsza, a przynosi największe efektyCzytaj dalej

Kto będzie mógł cieszyć z bonu na wakacje 2020?

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział w sobotę uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Prezydent przekazał, że bon będzie miał długi okres realizacji. Będzie go można wykorzystać do końca 2021 roku. Ponadto, jak doprecyzowała Kancelaria Prezydenta RP, bon turystyczny o wartości 500 zł na dziecko przyznawany niezależnie od poziomu dochodów. Skorzysta z niego 6 mln dzieci.

Duda poinformował, że bon turystyczny o wartości 500 zł będzie miał postać cyfrową. Jak mówił, bon będzie się uzyskiwało poprzez zarejestrowanie się na platformie usług elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i będzie on przyznawany po wstępnej weryfikacji.

Masz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiMasz telewizor lub radio? Niespodziewane polecenie Sasina w związku z opłatamiCzytaj dalej

- W momencie, w którym państwo zgłosicie się do usługodawcy, czy to rezerwując nocleg, czy wykupując jakąś imprezę turystyczną dla dzieci, obóz, kolonie, inne tego typu przedsięwzięcie, czy rezerwując wakacje w jakimś pensjonacie albo w gospodarstwie agroturystycznym, zgłaszacie państwo właścicielowi czy prowadzącemu fakt, że będziecie korzystali z bonu turystycznego. Będzie należało to zrobić albo przy rezerwacji, albo przy zakwaterowaniu - powiedział Andrzej Duda, jak donosi radiozet.pl.

Wynika z tego, że bon turystyczny będzie mógł być swego rodzaju talonem na wakacje, które zrealizować będzie można również nie tylko w okresie wakacyjnym, ale np. jako ferie zimowe. Ważność wygasać będzie z końcem roku 2021.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Czy bon turystyczny uda się uchwalić przed wakacjami?

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała, że "uczyni wszystko, aby Sejm jeszcze przed tymi wakacjami przyjął ustawę o bonie turystycznym". Sejm ma rozpatrywać projekt na najbliższym posiedzeniu 19 czerwca. Jak mówił prezydent, jest to inicjatywa prezydencka, ale opracowana we współpracy z rządem.

Andrzej Duda ocenił, że świadczący usługi turystyczne w całym kraju bardzo czekają na pieniądze, które mogliby otrzymać od rodzin. Wyraził nadzieję, że bon turystyczny pomoże branży turystycznej. Czy pomoże?

W maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduW maju sprzedaż nowych aut już wzrosła. Polacy mają nowy ulubiony model samochoduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

PKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuPKO Bank Polski zapowiada nową odsłonę aplikacji. Ucieszą się w szczególności użytkownicy jednego telefonuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News