bon turystyczny 500 plus
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 29 Lipca 2020

Na wakacyjnym bonie 500 plus można nieźle zarobić? Trzeba jednak poczekać 3 tygodnie

Od soboty (25.07) przedsiębiorcy mogą wnioskować o wpisanie na tworzoną przez Polską Organizację Turystyczną listę podmiotów, u których polskie rodziny z dziećmi będą mogły do końca marca 2022 roku realizować bon 500 plus. Program ten może pomóc im "odkuć się" po lockdownie. Nie brakuje jednak głosów, że grono beneficjentów tego programu wsparcia jest zbyt wąskie i wielu pracowników sektora turystycznego zostało pominiętych.

Bon 500 plus szansą na ratowanie biznesów. Stworzono listę firm

Jak podaje Fakt, w związku z wdrażaniem programu bonu 500 plus przedsiębiorcy mogą wpisywać się już na specjalną listę usługodawców, u których polskie rodziny będą mogły zrealizować otrzymane w formie elektronicznego bonu świadczenie o wartości 500 zł. Na liście tworzonej przez Polską Organizację Turystyczną (POT) mogą znaleźć się przedsiębiorstwa turystyczne oraz organizacje pożytku publicznego.

Według szacunków POT na liście może znaleźć się około 100 tys. podmiotów. Polskie rodziny z dziećmi będą mogły zrealizować u nich bon 500 plus po rejestracji na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS. Na tej samej platformie mogą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny firmy, które chciałyby znaleźć się na liście. Chodzi głównie o przedsiębiorstwa hotelarskie oferujące usług kompleksowe, np. nocleg połączony z wyżywieniem, a także o podmioty organizujące imprezy turystyczne.

Warunkiem możliwości opłacenia bonem turystycznym danej usługi, np. noclegu, jest też zapewnienie, że skorzysta z niej dziecko. Bon 500 plus nie będzie mógł być zrealizowany u przewoźników autokarowych czy przewodników turystycznych, co wzbudza liczne protesty pracowników sektora turystycznego, którzy czują się pominięci przez rządowe programy pomocowe. - Skorzystają z niego tylko niektóre firmy, jak np. organizatorzy kolonii, część hoteli, właściciele gospodarstw agroturystycznych. A turystyka to też przewoźnicy autokarowi, przewodnicy, piloci, biura podróży organizujące wypoczynek za granicą. Te firmy płacą ogromne podatki i zatrudniają ludzi, a pomoc im się nie należy. Wiele z firm, które nie mogą skorzystać z pomocy w postaci bonu, będzie musiało zwolnić pracowników - przywołuje słowa Aliny Dybaś, prezes Turystycznej Organizacji Otwartej, portal Fakt.

Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?Zmiany dotyczące emerytur jeszcze nie są pewne. Jednak rząd zaciska pasa, seniorzy też będą musieli?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje Ewa Tyburczyk
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"

Bon 500 plus może być źródłem zarobku

Dla wielu przedsiębiorców znalezienie się na liście POT oznacza możliwość wysokich zarobków. Jak podaje Fakt, według szacunków rządu bon 500 plus może przynieść polskim firmom nawet 3,5 mld zł. Jednak na przelew na konto będą musiały poczekać ok. 3 tygodniu, ponieważ rodziny pierwsze płatności czekiem wakacyjnym zrealizują najwcześniej na początku sierpnia, a ZUS na przekazanie pieniędzy przedsiębiorcom ma 14 dni od dokonania płatności.

Jak informuje Fakt, POT będzie mógł dokonywać we wpisanych na listę przedsiębiorstwach kontroli, mających na celu sprawdzenie, czy spełniają one wymogi programu i czy usługi opłacone bonem 500 plus są w nich realizowane zgodnie z wytycznymi, tzn. czy pieniądze przeznaczono na nocleg dziecka lub czy usługa w ogóle doszła do skutku. Jeśli POT uzna, że warunki te nie zostały spełnione, może zażądać zwrotu pieniędzy, które powędrowały do danego przedsiębiorstwa w ramach bonu turystycznego.

1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Kinga Domańska
  2. Tuż przed śmiercią Kotulanka wykonała telefon. Prawda na temat treści rozmowy zasmuca, wiadomo co powiedziała
  3. IMGW wydał pilne ostrzeżenie. Na południu Polski będzie niebezpiecznie
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepówNagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepówCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News