Program wyborczy PO
flickr
Autor Paulina Musianek - 6 Sierpnia 2019

Szykuje się poważna rewolucja na szczytach PO, bardzo prawdopodobny nowy lider

Bogdan Zdrojewski chce już w styczniu w roli lidera partii zastąpić Grzegorza Schetynę - czytamy w tygodniku"Wprost". Szykuje się wewnętrzny "zamach stanu"?

Bogdan Zdrojewski ostrzy zęby na stołek Grzegorza Schetyny

Bogdan Zdrojewski ma zastąpił Grzegorza Schetynę w roli lidera partii, jak donosi Wprost. Jak się przewiduje, przegrana opozycji w nadchodzących wyborach może być ostatecznym gwoździem do politycznej trumny Schetyny, który ma wbić właśnie Zdrojewski, były eurodeputowany i były minister kultury i dziedzictwa narodowego w drugim rządzie Donalda Tuska

Zdrojewski vs. Schetyna - ta rywalizacja trwa od dawna

Ambicje na objęcie szefostwa w partii ponoć już od pewnego czasu ma Bogdan Zdrojewski. Nadchodzący kryzys i bunt wewnętrzny spowodowany kształtem list wyborczych do Sejmu mogą doprowadzić do przetasowania w partii.

Szykuje się przewrót w Platformie Obywatelskiej – powiedział portalowi tvp.info poseł Kukiz’15 Łukasz Rzepecki.

Za to europoseł PiS Ryszard Czarnecki zdradził portalowi, że ta rywalizacja między Schetyną i Zdrojewskim trwa od dawna. Myślę, że Grzegorz Schetyna chce na dłuższą metę zmarginalizować Zdrojewskiego, a on nie jest tak sprawnym graczem partyjnym, kuluarowym, jak Grzegorz Schetyna. W moim przekonaniu Zdrojewski jest na straconej pozycji.

Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychUżytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotychCzytaj dalej

Jednak według informacji Wprost, po ewentualnej przegranej opozycji w PO może dojść do zmiany warty, a największe poparcie w roli alternatywnego kandydata ma Bogdan Zdrojewski, który od dłuższego czasu budował sobie pozycję lidera wewnątrzpartyjnej opozycji. Jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego otwarcie krytykował kierownictwo PO, jak czytamy w tygodniku.

Jedyną jego obawą ma być to, czy będzie mógł startować w wyborach do Senatu z poparciem KO. Jak pisze Wprost, istnieje ryzyko, że lider PO nie zgodzi się na jego start z obawy, że ten po wyborach może go "wygryźć" i odebrać władzę w partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę
  2. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  3. Wakacje nad Bałtykiem drogie jak na Tureckiej Riwierze
  4. 300 plus na wyprawkę do szkoły. Do kiedy składać wnioski?
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News