BMW z najniższym odsetkiem szkód z OC - wynika z raportu Rankomat.pl
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 14 Listopada 2019

BMW z najniższym odsetkiem szkód z OC. Kierowcy których aut powodują ich najwięcej?

BMW to marka samochodów, których właściciele deklarują najmniej spowodowanych szkód - 16,8 procent. Pomimo tego to właśnie kierowcom tych aut firmy ubezpieczeniowe oferują najdroższe polisy.

BMW powoduje najmniej szkód

BMW z najniższym odsetkiem szkód z OC. Tak wynika z danych raportu Rankomat w trzecim kwartale 2019 roku, na który powołuje się serwis moto.rp.pl. Najczęściej w całej historii OC powodują szkody kierowcy Nissana (21,7 procent), Toyoty (21,5 procent) i Mazdy (21,4 procent). Po drugiej stronie znajdują się kierowcy BMW z wynikiem 16,8 procent. Tuż za nimi plasują się właściciele Audi (17,3 procent), a także Fiata (17,4 procent).

“Względem kierowców BMW powszechnie funkcjonuje negatywny stereotyp. W ocenie ubezpieczycieli również ryzyko spowodowania przez nich kolizji jest wysokie. W III kwartale 2019 r. to dla tej marki średnia cena OC była najwyższa. Mimo to, jak wynika z danych rankomat.pl, właściciele BMW deklarują mniej szkód na drogach niż kierowcy innych samochodów” - powiedział cytowany przez moto.rp.pl Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Sprzedaży w rankomat.pl.

Dostaniesz nawet 37 tys. zł od rządu. Musisz tylko zdecydować się na konkretny zakupDostaniesz nawet 37 tys. zł od rządu. Musisz tylko zdecydować się na konkretny zakupCzytaj dalej

Ile kosztuje ubezpieczenie?

Raport pokazał też, ile kierowcy poszczególnych samochodów muszą zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne w III kwartale tego roku. Uwzględniono 11 najpopularniejszych w Polsce marek samochodów. Najmniej za ubezpieczenie płacili kierowcy Renault - 614 zł. Niewiele więcej musieli płacić właściciele Skody - 619 zł oraz Toyoty - 624 zł. Najwięcej za ubezpieczenie zapłacili kierowcy BMW - 887 zł. Co ciekawe, jest to suma o ponad 100 zł większa niż dla kierowców z drugiego miejsca i niemal 200 zł większa dla tych z trzecią najdroższą polisą. Właściciele Audi musieli płacić 760 zł, natomiast Volkswagena - 672 zł.

Polska sieciówka do likwidacji. Symboliczny koniec w ostatni weekend listopadaPolska sieciówka do likwidacji. Symboliczny koniec w ostatni weekend listopadaCzytaj dalej

Różnice mogą być olbrzymie

Wysokość składki OC jest też zależna od ilości szkód, jakie spowodował kierowca ubezpieczonego pojazdu. Jak podaje moto.rp.pl, w trzecim kwartale 2019 roku właściciele samochodów, którzy deklarowali brak spowodowanych szkód w swojej historii ubezpieczenia OC, musieli płacić za obowiązkową polisę średnio 609 zł. Natomiast kierowcy ze spowodowaną jedną szkodą dostawali oferty OC już droższe 54 procent, z kolei ci z trzema szkodami musieli się liczyć z wydatkiem na OC większym aż o 231 procent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka uwielbianych filmów. Zmarła po krótkiej chorobie
  2. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Uważajcie, TVN pilnie ostrzega klientów Biedronki i Rossmanna. Możesz stracić wielkie pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News