Black friday - nie będziesz już ofiarą oszustw
flickr.com
Autor Komunikaty prasowe - 28 Listopada 2019

W Black Friday już cię nie oszukują. Wystarczy wejść na jedną stronę w sieci

Black Friday już jutro, a zatem sklepy szykują mnóstwo promocji. Warto jednak zwrócić uwagę, czy są one prawdziwe. Pomoże w tym strona Fake Friday, gdzie przez ostatnie pół roku wyspecjalizowany bot śledził, jak zmieniały się ceny tysięcy produktów elektronicznych. Dzięki niej można się dowiedzieć, czy sklep nie zawyżył sztucznie cen, tuż przed świętem promocji.

Black Friday już jutro

Black Friday wypada w tym roku 29 listopada, czyli już jutro. Święto promocji z roku na rok jest w Polsce coraz bardziej popularne. Eksperci spodziewają się, że w tym roku rekord dziennych obrotów w handlu detalicznym zostanie pobity. “Z danych Smartscope wynika, że Polacy tego dnia wydać mają łącznie 2,3 mld zł, a statystyczny konsument zrobi zakupy za średnio 382 zł (rok temu było to 190 zł)” - informuje Businessinsider.pl.

Strona do wyszukiwania oszukańczych cen podczas Black Friday

Nie jest nowością, że sklepy często w sztuczny sposób manipulują cenami i podnoszą je tuż przed Black Friday, by za chwilę móc je obniżyć. W efekcie tego, klienci płacą wówczas praktycznie tyle, ile wynosiła pierwotna cena lub nawet więcej. Aby temu zapobiec, w internecie pojawiła się strona Fake Friday, gdzie specjalny bot śledził ceny przez ostatnie pół roku i pokazuje, jaka była najniższa kwota za dany produkt w ciągu tego czasu. W ten sposób możemy dowiedzieć się, czy nie została ona zawyżona w ciągu ostatnich kilku dni.

Wyspecjalizowany bot

"Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny" - można przeczytać na stronie Fake Friday.

Opłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniejOpłaty za wywóz śmieci zedrą z ciebie ostatnie grosze. Jest jeden sposób na płacenie mniejCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Będzie kolejna obniżka wieku emerytalnego? Zaproponowano poważne zmiany
  2. Nie żyje słynny aktor. Zmarł przed kamerami, miał 35 lat
  3. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion
  5. Seniorzy będą wściekli, 13. emerytura nie zostanie wypłacona tak, jak wszyscy myśleli. Wiadomo, dlaczego

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News