Biznes w Polsce to niełatwy kawałek chleba
Autor Przemysław Terlecki - 29 Lipca 2019

Trudny biznes w Polsce. Co trzeci przedsiębiorca ma dość

Biznes w Polsce nie jest tak kolorowy, jak by się wydawało. Najnowsze badanie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wskazuje, że niezadowolenie wśród przedsiębiorców jest spore. Nawet co trzeci wskazuje, że ma już dość swojej branży.

Biznes w Polsce to wcale nie jest łatwe zajęcie - tak wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Keralla Research na zlecenie Rejestry Dłużników BIG InfoMonitor. Przeprowadzone na 500 firmach badanie wskazuje, że 1 na 3 przedsiębiorców nie zdecydowałby się na ponowne otwarcie działalności w branży, w której funkcjonuje, gdyby miał taką możliwość.

Najbardziej zniechęceni są przedstawiciele firm transportowych. 6 na 10 nie podjęłoby się ponownie uruchomienia firmy w tej branży. Kolejne miejsca (...) zajęły handel (33 proc. na nie) i przemysł (32 proc. na nie) - czytamy w wynikach badania.

PIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyPIP apeluje do pracodawców: Skróćcie czas pracy na upałyCzytaj dalej

Biznes w Polsce wcale niełatwy

Gdzie jest najgorzej? Jak wskazuje badanie aż 6 na 10 przedsiębiorców z branży transportowej ma dość swojego segmentu. Kolejne miejsca wśród niezachęcających branży znalazły handel oraz przemysł. Co takiego nie gra w transporcie? Jak podaje portal PulsHR, ankietowani mieli się skarżyć przede wszystkim na opóźnienia płatności za usługi od klientów. Problemem są także brak profesjonalistów wśród kadry pracowniczek oraz kapitałochłonność.

Charakterystyczne jest, że transportowi, gdzie zniechęcenie do dotychczasowej działalności jest rekordowe, najbardziej dokuczają opóźnienia płatności od odbiorców usług. Mówi o nich 59 proc. przedsiębiorstw transportowych. (...) Inne powody kłopotów firm transportowych to brak profesjonalnych pracowników i kapitałochłonność, czyli podobne jak w pozostałych branżach: handlu, przemyśle, usługach i budownictwie, którym dodatkowo mocno dokucza też sezonowość - cytuje wyniki PulsHR.

Najlepiej jest natomiast w usługach oraz budownictwie. Jednakże i w tych branżach panuje pewne niezadowolenie. W tych segmentach rynku pracy nie podjęłoby się ponownie 2 na 10 przedsiębiorców. W usługach ma dość 21% biznesmenów, a w budownictwie 18%.

Biedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychBiedronka zapamięta go na długo. Klient wydał 24 tys. złotychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 10 000 zł za to, że nie przejdziesz na emeryturę?
  2. Lidl będzie teraz budował mieszkania
  3. 4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągnięcie
  4. Kraje egzotyczne walczą z “begpackersami”

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News