Wakacje znowu drożeją
wikimedia
Autor Redakcja BiznesInfo - 12 Czerwca 2020

Ceny w biurach podróży po wielkich obniżkach, znowu idą do góry. Jak kupować wakacje, to jeszcze teraz

Wydawałoby się, że koronawirus całkowicie zamieszał w branży turystycznej. Mimo, że jeszcze kilkanaście dni temu zagraniczne wycieczki było można kupić za małe pieniądze, już teraz ceny idą w górę.

Biura podróży przeżywają odwilż

Jak wynika z analizy przygotowanej przez Instytut Badania Rynku Turystycznego Traveldata biura podróży notują znaczny skok cen w porównaniu do ubiegłych tygodni. Zestawienie, obejmuje porównanie cen dla wylotów w wysokim sezonie letnim 2020 definiowanym jako pierwszy pełny tydzień sierpnia, tym razem zebranych w dniu 4 czerwca 2020 z cenami dla tego samego okresu zebranych w dniu 28 maja 2020, a w porównaniach cen rok do roku z cenami zebranymi w dniu 6 czerwca 2019 roku, jak informuje serwis tur-info.pl.

Jak wynika z badania, największe zwyżki średnich cen wycieczek w minionym tygodniu odnotowano Majorce - o średnio 146 złotych. Wyraźnie wzrosty widać także, jeśli chodzi o wakacje w Grecji, w której przekrojowe średnie ceny podniosły się o 60 złotych (tydzień wcześniej notowano tam spadek o 37 złotych!). Nieco mniej znaczące wzrosty notowano w Bułgarii i w Egipcie - o 33 i 20 złotych.

Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachIle zarabia kasjer w Biedronce, a ile w Lidlu? Ujawniamy kwoty wypłat w największych sieciachCzytaj dalej

Największe roczne wzrosty cen po raz kolejny odnotowano na Synaju - o średnio 415 złotych, a wyraźnie mniejsze w Marsa Alam i na półwyspie Chalcydyckim - o 221 i 169 złotych.

Największe wzrosty w branży podróżniczej

Jak można przeczytać w opisie badania, po raz kolejny można obserwować sytuację, w której największy roczny wzrost cen spośród głównych kierunków wystąpił w Egipcie - o 242 złote. Znacznie mniejsze były roczne zwyżki cen na Wyspach Kanaryjskich i w Turcji - o średnio 46 i 6 złotych.

Z perspektywy dwóch sezonów liczonych łącznie nadal zdecydowanie najbardziej zwyżkowały średnie ceny wycieczek do Egiptu - o średnio 454 złote. W mniejszej skali drożały w tym ujęciu wycieczki do Turcji, Tunezji i Bułgarii - o średnio 93, 84 i 76 złotych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nowy mandat ukarze, ale nie za prędkość lub pasy. Policja zwróci uwagę na jeden szczegół, do zapłaty 150 zł
2. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć

Jazda rowerem po alkoholu może kosztować cię więcej niż myślisz. Grożą spore mandatyZanim wsiądziesz na rower, lepiej to przeczytaj. Za jedno z przewinień grozi surowa kara
Czytaj dalej

Z którym biurem podróży jechać?

W rocznych porównaniach średnich cen wycieczek wśród dużych i średnich organizatorów, w największym stopniu obniżyły się ceny w biurach Exim Tours i ETI - o około 305 i 280 złotych. Znacząco tańsze niż przed rokiem były również oferty biur Grecos, Itaka i TUI Poland - o odpowiednio około 175, 160 i 150 złotych. W pozostałych biurach ceny były wyższe niż przed rokiem w granicach od 25 (biuro Coral Travel) do 440 złotych, jak podaje tur-info.pl.

Pozycja numer jeden, odnośnie najkorzystniejszego biura podróży, wciąż należy do biura TUI Poland. Wyprzedziło ono biuro Exim Tours oraz Itakę.

Instytut Traveldata przedstawia tabelę z czołówką biur podróży, które w ostatnim tygodniu po przekrojowo najkorzystniejszych cenach oferowały klientom imprezy turystyczne. W tego typu zestawieniach zachowana jest ścisła porównywalność oferowanych kierunków, a zatem biuro X, które sprzedaje jedynie konkretny zestaw kierunków jest porównywane ofertowo tylko i wyłącznie z tymi właśnie kierunkami w pozostałych biurach, podają w komunikacie.

1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty też1400 zł przez 3 miesiące. Ze świadczenia skorzystać będzie mogło 500 tys. Polaków, możliwe że ty teżCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyniki kontroli zabawek i rowerków dla dzieci. Jedna trzecia stanowi zagrożenie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News