Bill Gates porównuje pandemię do II wojny św.
Wikimedia/Kuhlmann /MSC
Autor Radosław Święcki - 26 Kwietnia 2020

Bill Gates porównał pandemię do wojny. Liczy, że po wszystkim świat zrobi chociaż jedną rzecz

"Pandemia jest jak wojna światowa, z tą różnicą, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie" – stwierdził Bill Gates. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie wyraził nadzieję, że dzięki obecnej sytuacji uda się wypracować procedury, które w przyszłości pozwolą ograniczyć zagrożenia związane np. z bioterroryzmem.

Bill Gates o koronawirusie

Bill Gates – jak przypomina Money.pl – już pięć lat temu ostrzegał przed fatalnymi skutkami pandemii wirusa, które nazwy oczywiście wówczas jeszcze nie znano.

Teraz jeden z najbogatszych biznesmenów na świecie apeluje o wzmożony wysiłek w celu wynalezienia szczepionki i opracowania procedur, które w przyszłości pozwolą ograniczyć zagrożenie związane np. z bioterroryzmem.

- Szkody w zdrowiu, bogactwie i samopoczuciu są ogromne. To jest jak wojna światowa, z tą różnicą, że wszyscy jesteśmy po tej samej stronie. Każdy może współpracować, aby dowiedzieć się o chorobie jak najwięcej i opracować narzędzia, by walczyć z tym – przytacza słowa Gatesa z China Daily Money.pl.

Pracę stracisz, ale niekoniecznie dostaniesz zasiłek. Przepisy czasem mogą cię go pozbawićPracę stracisz, ale niekoniecznie dostaniesz zasiłek. Przepisy czasem mogą cię go pozbawićCzytaj dalej

Fundacja byłego szefa Microsoftu planuje przeznaczyć na walkę z koronawirusem 250 mln dolarów. Część tych środków ma zostać przeznaczona na stworzenie szczepionki.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Kiedy świat wróci do normalności?

Według miliardera większość krajów rozwiniętych przejdzie do drugiej fazy epidemii w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Ma to być ciągle faza "w połowie normalnego życia", jakie znaliśmy sprzed epidemii.

Polskich kierowców będą czekać surowe kary na drogach już od lipca. Wszystko na wzór NiemiecPolskich kierowców będą czekać surowe kary na drogach już od lipca. Wszystko na wzór NiemiecCzytaj dalej

Gates w swoim oświadczeniu kilka razy odniósł się do porównania z drugą wojną światową, podkreślając, że tak jak wtedy powstało wiele innowacji militarnych (radary, torpedy, łamanie szyfrów itp), tak teraz powinien przyspieszyć rozwój leczenia, szczepionek, testów medycznych itp. Miliarder uważa, że dopiero wtedy, gdy cała populacja będzie zaszczepiona, świat wróci do pełnej normalności. Według jego prognoz masowe szczepienia mogą ruszyć za ok. 1,5 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik firmy kurierskiej zakażony koronawirusem. Wszczęto procedurę, zarządzono kwarantannę
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Jest oficjalne stanowisko rządu Korei Płd. Wyjawili stan Kim Dzong Una, ogromne zaskoczenie
Dzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńDzisiaj wyjątkowa niedziela handlowa. Niektóre sklepy są otwarte, pomimo ograniczeńCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News