Bill Clinton, były prezydent USA, bardzo pochlebnie o Polakach
flickr.com
Autor Przemysław Terlecki - 14 Czerwca 2019

Clinton do Polaków: Cały świat was podziwia, możecie być przywódcą Europy

Bill Clinton, były prezydent USA, który na fotelu głowy państwa zasiadał przez dwie kadencje, był obecny podczas dorocznej konferencji ABSL Summit. Polityk w bardzo serdecznych słowach zwrócił się do Polaków.

Bill Clinton był obecny na konferencji ABSL w Warszawie, o której czytamy na oficjalnej stronie absl.pl, iż „jest wyjątkową platformą networkingową i, rokrocznie, najbardziej oczekiwanym wydarzeniem sektora nowoczesnych usług biznesowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej”.

Bill Clinton: Wiele krajów chciałoby być jak Polska

Były prezydent USA podczas swojego przemówienia zwrócił się w bardzo serdecznym tonie do Polaków. Jak określił, nad Wisłą miejsce miał wielki sukces, ponieważ od upadku komunizmu w Polsce i zmiany ustrojowej PKB Polski potroiło się. Nasz kraj postawił jako przykład, mówiąc, że „wiele krajów chciałoby iść szlakiem Polski”.

Ewa Minge ostro o 500 plus. Wypowiedź projektantki zaskoczyła jej środowiskoEwa Minge ostro o 500 plus. Wypowiedź projektantki zaskoczyła jej środowiskoCzytaj dalej

Dzięki poczuciu solidarności politycznej i społecznej polskie PKB potroiło się od wyzwolenia spod dominacji Związku Radzieckiego. Polska gospodarka plasuje się na 6. miejscu UE. Wiele krajów chciałoby iść tym samym szlakiem i być jak Polska – mówił Clinton.

42. prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował także do Polaków w związku z faktem, iż „cały świat nas potrzebuje”. Podkreślił również, że Polacy „mogą być przywódcami Europy”, a nasze przywództwo sprawi, że Stary Kontynent „zawieziemy do zupełnie innego miejsca”.

Cały świat was podziwia, potrzebujemy was znacznie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej (…) Możecie być przywódcą Europy i zawieźć Europę do zupełnie innego miejsca – podsumował były prezydent Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

Zalewska: Reforma edukacji jest zakończona. To ktoś inny jest winny
Zelmer będzie wycofany z rynku
Biedronka i Lidl będą miały nowego konkurenta w Polsce
4000 zł dodatku do emerytury za szczególne osiągniecie

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News