Bilety droższe przez testy na koronawirusa? Czy to wpłynie na turystykę?
pixabay, fernandozhiminaicela
Autor Kamila Jeziorska - 31 Stycznia 2021

Bilety droższe nawet o 500 zł. Pandemia winduje ceny na całym świecie

Bilety to nieodłączna część podróżowania, ale okazuje się, że w przypadku zagranicznych wojaży ich cena może powędrować w górę. Wszystko przez testy na koronwirusa, których oczekuje coraz więcej krajów. Na co muszą przygotować się turyści?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak na cenę biletów wpłyną testy na koronawirusa
  • Od czego będzie zależała częstotliwość lotu
  • Jak pandemia wpłynęła na branżę lotniczą

Bilety lotnicze droższe przez COVID-19?

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na codzienne zachowania Polaków, ale także na nasze podróże. Przede wszystkim mocno wpłynęła na podróże, które ustały z dnia na dzień, a nawet w momencie lekkiego poluzowania nie wróciły do normalności.

Część krajów ma ustanowioną kwarantannę po wjeździe na ich terytorium, a na to osoby przebywające na urlopie nie mogą sobie pozwolić. Z kolei inne wymagają testów na koronawirusa, a te mogą spowodować, że ceny biletów powędrują w górę.

- Rok 2020 był ciężki dla branży lotniczej. Pandemia spowodowała czasowe zamykanie międzynarodowego ruchu lotniczego. W efekcie mniej pasażerów podróżowało i było mniej operacji lotniczej. Pierwszy kwartał ubiegłego roku jeszcze jakoś wyglądał, potem był drugi - totalne zawieszenie rynku - powiedział w rozmowie z PAP prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Piotr Samson.

Samson został zapytany też o to, jak będzie wyglądała przyszłość branży lotniczej w najbliższym czasie. Zauważył, że wszystko będzie zależało od szczepień oraz chęci społeczeństwa, aby się im poddawać.

- Podróże lotnicze w tym roku będą uzależnione od wprowadzanych przez kraje ograniczeń z powodu pandemii, takich jak kwarantanna, testy czy szczepienia - powiedział. Dodał także, że ceny biletów mogą być uzależnione od testów na koronawirusa. Natomiast szczepienia wpłyną na częstotliwość lotów.

Bilety, podróże i popandemiczne ceny

- Dziś możemy powiedzieć, że wchodzimy w rok 2021 na poziomie stagnacji, czyli ten pierwszy kwartał będzie bardzo, bardzo trudny. Ja nie oczekiwałbym odbicia. Myślę, że do marca będzie kontynuacja spadku - powiedział cytowany przez Onet.

Samson dodał, że branża lotnicza może zaczerpnąć spory łyk powietrza dopiero latem. Wówczas mamy do czynienia z wakacjami i urlopami wielu osób, jednakże to również stoi pod wielkim znakiem zapytania. A to dlatego, że 2020 r. przyniósł branży ogromne straty, a powrót do stanu sprzed pandemii będzie trwał jeszcze długo.

- Wszystko wskazuje na to, że pierwsze trzy miesiące będą bardzo ciężkie. Będzie dużo restrykcji i to spowoduje, że ten poziom ruchu może być nawet jeszcze niższy, niż ten ostatnim kwartale 2020 r. - zauważył.

Dziennikarze dociekali czy podróże będą uzależnione od szczepionek, jednakże prezes ULC zauważył, że w obecnym czasie mamy problem z dostępem do medykamentu. - Raczej nikt nie podejmie takiej decyzji- skwitował. Wygląda na to, że do wakacji jeszcze długi czas, ale na ten moment lepiej nie planować wakacji.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News