bilety PKP na święta
Wikipedia/Krzysztof Dobrzański
Autor Paulina Musianek - 18 Listopada 2019

Zablokowana sprzedaż biletów na wszystkie pociągi. Polacy mogą nie dojechać na święta do domu

Bilety na wszystkie pociągi PKP zostały zablokowane. Blokada dotyczy zarówno sprzedaży internetowej, jak i w kasach. Przez zmianę rozkładu jazdy Polacy nie mogą kupić biletów na święta.

Bilety na PKP zablokowane

Biletów na pociągi PKP wyruszające po 13 grudnia nie można kupić. Ich sprzedaż została zablokowana przez wprowadzenie nowego rozkładu jazdy. Biletów nie kupimy dopóki nie zostanie wprowadzony nowy rozkład jazdy, jak informuje Wyborcza.

"PKP Intercity informuje, że została wstrzymana sprzedaż na daty odjazdu od dnia 13.12.2019 roku na wszystkie pociągi ujęte w rozkładzie jazdy" - czytamy w komunikacie spółki opublikowanym na stronie PKP Intercity.

Jak portal trafnie zauważa, chyba “ nowy rozkład zaskoczył PKP” i przewoźnik wciąż nie jest go pewien i na ostatnią chwilę próbuje wprowadzić w nim zmiany. Pomimo zapewnień spółki, że blokada sprzedaży biletów dotyczy tylko połączeń w dniach 13-15 grudnia, to na kolejne również nie można kupić biletu. PKP wciąż nie odniosło się do tych informacji.

Utrzymanie mieszkania będzie kosztować cię krocie. Opłaty mocno w góręUtrzymanie mieszkania będzie kosztować cię krocie. Opłaty mocno w góręCzytaj dalej

Efekt domina w PKP

Jak pisała trójmiejska "Wyborcza", wygląda na to, że PKP Polskie Linie Kolejowe (zarządca infrastruktury) nie zdążył uzyskać dokumentacji, która jest niezbędna do podwyższenia prędkości. Zmiany połączeń między Warszawą Wschodnią do Gdańskiem Głównym powodują konieczność wprowadzania korekt także na innych połączeniach. Być może to właśnie przez te opóźnienia “posypał się” cały rozkład pociągów spółki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda w młodości. Córka Kinga jest identyczna, jak mama w latach młodości
  2. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  3. Wysokość renty można podnieść. Wystarczy złożyć wniosek
  4. Masa polskich kierowców bez wymaganej opłaty. Po 1 grudnia czeka ich mandat na 17 tys. zł
  5. Seniorzy martwią się o swoje emerytury. Nadchodząca waloryzacja jest zagrożona, powód może rozwścieczyć wielu
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News