Biedronka i Lidl dostały ostrzeżenie. Rzecznik MZ apeluje do sieci sklepów.
https://pixabay.com/TerriAnneAllen
Autor Kamila Jeziorska - 29 Lipca 2020

Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów

Biedronka, Lidl, a także inne sieci sklepów muszą uważać, ponieważ zaczynają pojawiać się tzw. ogniska sklepowe koronawirusa. Rzecznik Ministerstwa zdrowia w rozmowie z TVN24 zaapelował, żeby właściciele i pracownicy sklepów upominali klientów.

Biedronka i Lidl w dobie pandemii koronawirusa

Biedronka, Lidl oraz inne sklepy mogą stać się niebezpiecznym źródłem zakażeń wirusem SARS-CoV-2 - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia w rozmowie z reporterem TVN24. - Pojawiają się nam ogniska sklepowe i tu jest ponowny apel. Jesteśmy w sklepie jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Biedronka, Lidl, ale także właściciele sklepów powinni upominać klientów o to, aby zakładali maseczki. - Pytanie do właścicieli sklepów, czy chcą mieć zamknięty sklep i personel w kwarantannie, bo jak widać apele już do klientów sklepów nie docierają.Klienci nie przywiązują wagi do maseczek, bo widzą, że ekspedienci i właściciele sklepów nie wymagają tego od nich. Może warto wydelegować jednego pracownika [kontrolującego zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję rąk - przyp. red.], by później nie mieć problemów z bieżącymi dochodami, gdy sklep będzie przez dwa tygodnie zamknięty przez kwarantannę - zaapelował rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
3. "Wiadomości" TVP znów szczują na LGBT? "Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi, co nie znaczy że nie ma nowej"

Ważny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy BiedronkiWażny komunikat ministerstwa ws. obostrzeń. Dotyczy nie tylko Lidla czy BiedronkiCzytaj dalej

Biedronka, Lidl, ale także inne miejsca źródłem zakażeń

Ministerstwo Zdrowia na swoim koncie na Twitterze poinformowało, że we wtorek przybyły 502 nowe zakażenia koronawirusem z czego, aż 161 z nich odnotowano na Śląsku. W rozmowie z reporterem TVN24 rzecznik resortu powiedział, że zakażenia dotyczą głównie kopalni Bielszowice oraz członków rodzin górników. - W kolejnych dniach musimy się spodziewać wyników w okolicach 150-200 zakażonych ze Śląska. Testowanie w kopalniach nadal się odbywa - powiedział w wypowiedzi dla TVN24.

Tweet MZ_GOV_PL o zakażeniach

Rzecznik wytłumaczył, że liczba potwierdzonych w ciągu jednej doby przypadków zakażeniem koronawirusem nie powinna przekroczyć 600. - Po tych pierwszych dniach, kiedy w kopalniach Silesia i Bielszowice było dużo pozytywnych przypadków - w granicach 30 procent - dzisiaj te liczby spadły do około 10 procent pozytywnych przypadków przy testowaniu. Nie sądzę, żebyśmy dobrnęli do granicy 600 przypadków, ale niczego nie można do końca przewidzieć - wyjaśnił.

Minister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wnioskówMinister ogłasza program Maluch Plus, do rozdania 450 mln zł. Znamy już datę składania wnioskówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. 2-letni chłopczyk zmarł po zjedzeniu popularnego owocu. Matka ze łzami w oczach ostrzega innych rodziców
  3. Turyści mogą stracić ogromne pieniądze. Policja ostrzega przed popularnym oszustwem
  4. Polacy zaczęli niemal masowo kupować dwa produkty. Hurtownie nie nadążają
  5. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  6. Przyjmiesz spadek, a bank weźmie się nawet za twoją pensję. Możesz wpaść w spore tarapaty
  7. Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała
Seniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emerytaSeniorze, emerytura i dodatki to nie wszystko, na co możesz liczyć. 5 najważniejszych ulg i zniżek dla emerytaCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News