Szkodliwe mięso z Biedronki.
media.biedronka.pl
Autor Wiktoria Pękalak - 4 Sierpnia 2020

Znana wędlina z Biedronki wycofana ze sprzedaży. Produkt jest niebezpieczny, należy go natychmiast wyrzucić

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował ostrzeżenie dotyczące produktu “Mielonka Tyrolska” Kraina Wędlin, która jest dostępna w sprzedaży w Biedronce. Jej spożycie może grozić nawet zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu.

Biedronka wycofuje trefną partię mięsa

Inspekcja Weterynaryjna wykryła bakterię Listeria monocytogenes, która może wywołać listeriozę w produkcie o nazwie Mielonka tyrolska, Kraina Wędlin, 270 g, oznaczonej numerem partii: 02035S, z terminem przydatności do spożycia 11.08.2020 lub 12.08.2020. Producentem pokrojonej w plastry konserwy jest firma SOKOŁÓW” S.A.

Produkt został wycofany ze sklepu Biedronka zaraz po otrzymaniu badań mikrobiologicznych, podobną procedurę podjęła firma Sokołów. Zbadano także inne partie mielonki, jednak badania nie wykazały obecności bakterii.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielka awaria w całej Polsce. Miliony osób bez jakiegokolwiek dostępu
2. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim w dniu 31.07.2020 r. wydał decyzję administracyjną nakazującą producentowi wycofanie z rynku i zniszczenie kwestionowanego produktu. Jeśli kupiłeś w Biedronce mielonkę tyrolską z tej właśnie partii, pod żadnym pozorem nie jedz mięsa, najlepiej je wyrzuć. W wypadku zjedzenia mielonki uważnie obserwuj swój stan i jeśli zauważysz niepokojące objawy niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem.

Listerioza jest szczególnie niebezpieczna dla noworodków, kobiet w ciąży, osoby starsze i po przeszczepach. U osób zakażonych może dojść do posocznicy listeriozowej, a nawet zapalenia pnia mózgu lub ropni mózgu, w niektórych przypadkach możliwe jest teżzapalenie wsierdzia wywołane przez L. monocytogenes.

Jak kupić używany samochód, żeby nie dać się oszukać? 6 najczęstszych haków, na które spróbują nabrać cię sprzedawcyJak kupić używany samochód, żeby nie dać się oszukać? 6 najczęstszych haków, na które spróbują nabrać cię sprzedawcyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia planuje nowe prawo. Dotyczyć będzie wszystkich Polaków
  2. Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusem
  3. Samolot rozbił się przed supermarketem. Na miejscu są służby. Wiadomości ze świata
  4. Rzucili rękawicę Lidlowi i Biedronce. Efekt? Ceny dwukrotnie tańsze
  5. Wyjdziesz na spacer i się zatrujesz. Szkodliwych roślin jest więcej niż myślisz
Perfidny sposób oszustów, przy bankomacie uważaj jak nigdy. Są jednak dwa sposoby wykiwania złodzieiPerfidny sposób oszustów, przy bankomacie uważaj jak nigdy. Są jednak dwa sposoby wykiwania złodzieiCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News