Biedronka i Lidl mają powody do niepokoju. Sieć Dealz rozpoczyna prawdziwą ekspansję na polskim rynku
Flickr
Autor Stanisław Węgrowski - 30 Grudnia 2019

Biedronka i Lidl mogą mieć kłopoty. Rośnie im nowy potężny konkurent

Biedronka i Lidl mają się czego obawiać. Rośnie im potężny konkurent. W zeszłym roku sieć Dealz miała na polskim rynku tylko 14 placówek. W grudniu sieć otworzyła swój 50 i 51 sklep w Polsce - w Bydgoszczy i Łodzi - podają “Wiadomości Handlowe”. Ale to dopiero początek.

Biedronka i inne dyskonty mają poważną konkurencję

Biedronka i Lidl mają nowego rywala. “Wiadomości Handlowe” przypominają, że pod koniec października tego roku sieć Dealz uruchomiła swoją 40. placówkę handlową w Polsce. Od tego czasu spółka otworzyła sklepy m.in. w takich miastach jak Ostrów Wielkopolski, Chełmno, Nowy Sącz czy Wrocław. Obecnie Dealz ma już ponad 50 placówek. Ale na tym nie koniec. Sieć zapowiada, że już niedługo chce mieć ponad 100 sklepów w Polsce.

To może być prawdziwy szturm

Gdy operator wchodził na polski rynek, zapowiedział, że w ciągu trzech lat może otworzyć nawet 200 sklepów w Polsce. Wygląda na to, że wciąż rozwijająca się sieć może stanowić realną konkurencję dla takich dyskontów jak Lidl i Biedronka.

Dealz to sieć sklepów, które oferują około 3 tysięcy produktów znanych marek. Asortyment jest naprawdę szeroki. W placówkach sieci można kupić m.in. artykuły spożywce, drogeryjne, przemysłowe, a także akcesoria do wyposażenia domu i dekoracyjne. Sklepy Dealz działają także w Bytomiu, Inowrocławiu, Koszalinie, Toruniu i Warszawie.

W przyszłym roku już nie wszystkie rodziny otrzymają 500 plus. Spore ograniczenia w świadczeniuW przyszłym roku już nie wszystkie rodziny otrzymają 500 plus. Spore ograniczenia w świadczeniuCzytaj dalej

Grupa Poundland/Dealz powstała w 1990 roku. Posiada niemal 900 sklepów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii i w Polsce. Spółka zatrudnia ponad 18 tysięcy. pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn znanego polskiego polityka wśród oskarżonych o grupowy gwałt. Sprawa za zamkniętymi drzwiami
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  4. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News