Biedronka już od wtorku obniża ceny na niektóre produkty
Wikimedia/Mateusz Giełczyński
Autor Radosław Święcki - 30 Czerwca 2020

Biedronka podjęła ważną decyzję. Sprawa dotyczy nowych cen po zmianie VAT

Biedronka informuje o obniżce cen produktów, na które od 1 lipca zmienią się stawki VAT. Taniej kupimy m.in. banany, popularne batony, pieluszki dla dzieci, a także niektóre przyprawy.

Biedronka obniża ceny produktów

Biedronka podkreśla w komunikacie prasowym, że choć zmiana tzw. matrycy VAT wejdzie w życie 1 lipca, to sieć już 30 czerwca rozpoczyna obniżkę cen sprzedaży dla asortymentu dostępnego w sklepach sieci.

Jeśli się nie zarejestrujesz, czeka cię kara 1,5 tys. zł. Nowe przepisy wchodzą w życie wkrótceJeśli się nie zarejestrujesz, czeka cię kara 1,5 tys. zł. Nowe przepisy wchodzą w życie wkrótceCzytaj dalej

- To kolejne działania sieci Biedronka, których celem jest odpowiedź na potrzeby klientów. Zawsze oferujemy im produkty najlepszej jakości w codziennie niskich cenach – komentuje Maciej Łukowski, dyrektor Działu Zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Co kupimy taniej? Tu ucieszą się m.in. rodzice małych dzieci, ponieważ od 1 lipca zauważalnie spadnie cena pieluch Pampers Active Baby 90 szt. Od 1 lipca będą one kosztowały 49,99 zł, a nie jak dotychczas 54,99 zł. O złotówkę (z 23,99 do 22,99 zł) spadnie natomiast cena pieluch Dada Extra Soft XL 38 szt.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zaskakująca decyzja popularnego banku. Klienci mają powody do radości
2. "Jest fatalnie". Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji

Potanieją przyprawy

Powody do radości będą mieli również miłośnicy przypraw. Biedronka zwraca uwagę, że choć objęte są one różnymi stawkami VAT, to klienci sieci kupią część z nich taniej niż dotychczas, bowiem zdecydowano o obniżkach cen niezależnie od stawki VAT poszczególnych produktów. I tak taniej kupimy np. przyprawę Majeranek Kamis 9.9 g, czy przyprawę do kurczaka Kamis 33 g i do grosa Kamis 33 g, których cena spadnie ze 1,69 zł do 1,59 zł.

Jedno z państw wydało nakaz aresztowania Donalda Trumpa. Sprawa skierowana do InterpoluJedno z państw wydało nakaz aresztowania Donalda Trumpa. Sprawa skierowana do InterpoluCzytaj dalej

Biedronka zwraca uwagę, że już spadły ceny takich produktów jak choćby banany, które kosztują 4,85 zł za kilogram a nie jak wcześniej 4,99 zł. O złotówkę (z 2,49 do 2,39 zł ) zmniejszyła się już cena awokado. Mniej płacimy również za bułeczki śniadaniowe PANO 420 g (cena spadła z 5,99 do 5,75 zł) i batony Estella (tu mamy spadek z 99 do 79 gr.).

Biedronka szacuje, że w związku ze zmianami cen klienci zaoszczędzą co najmniej 300 mln zł rocznie w stosunku do cen obowiązujących na początku czerwca br.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przedszkolanka przywiązała dziewczynkę do krzesła. Rodzice odkryli prawdę przez przypadek
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Przykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręcaPrzykre informacje od WHO. Pandemia dopiero się rozkręcaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News