Zaskakujący gest Biedronki
Wikimedia/Mateusz Giełczyński
Autor Radosław Święcki - 29 Października 2020

Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscy

Niezwykły finał drugiego etapu nagrody Biedronki za książkę dla dzieci Piórko 2020.Laureatka kategorii „Ilustracje” Magdalena Starowicz, otrzymała czek na 100 tys. zł, a zaprojektowana przez nią okładka książki trafiła na odsłonięty na warszawskim Powiślu mural, który został pomalowany farbami oczyszczającymi powietrze ze smogu.

Nagroda Biedronki

„Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” to, jak przypomina w komunikacie prasowym Biedronka konkurs przeznaczony dla debiutantów. Finał drugiego etapu nagrody zakończył się dość niezwykle.

Fryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyćFryzjerzy, kosmetyczki i cała branża już się szykuje. Ze strzyżeniem możesz już nie zdążyćCzytaj dalej

Wyróżniona w kategorii „Ilustracje” Magdalena Starowicz otrzymała czek na 100 tys. zł, a zaprojektowana przez nią okładka książki „O Malwinie i tajemnicy dziadka piwnicy” trafiła 27 października na mural znajdujący się przy Trasie Łazienkowskiej na ścianie budynku przy ul. Przemysłowej 31/33.

Mural z okładką książki, jak informuje Biedronka powstał w niezwykły sposób. Do jego stworzenia użyto farb katalitycznych.

- W skrócie oznacza to, że pod wpływem działania światła, farby oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Ten ekologiczny efekt utrzymuje się latami – czytamy w komunikacie prasowym Biedronki.

Łukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówŁukaszenka oskarża Andrzeja Dudę. Zarzuca mu sfałszowanie wyborówCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
2. Uwaga, właśnie weszły nowe zakazy. Sytuacja w Polsce jest dramatyczna, rząd ogłosił bardzo ważne zmiany
3. Seniorzy zostaną z niczym. Sejm zadecydował, że dodatkowe pieniądze na pandemię nie będą potrzebne

„Nieszablonowe rozwiązanie”

Według przedstawicieli sieci mural jest najlepszym przykładem na to jak Biedronka działa na rzecz dobra wspólnego.

- Z jednej strony mamy tu ekologię, za sprawą użycia farb oczyszczających powietrze, a z drugiej: mural promuje konkurs, dzięki któremu tysiące polskich dzieci sięgają co roku po mądre książki – tłumaczy Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji sieci Biedronka oraz juror konkursu Piórko.

NFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaNFZ wysyła listy. Albo wszyscy szybko podpiszą dokumenty, albo czeka nas dramatyczna sytuacjaCzytaj dalej

W ocenie Macieja Marculanisa ze Stowarzyszenia „Czysta Polska” tego typu akcje wyznaczają standardy odpowiedzialności społecznej firm.

- Współpracujemy z Biedronką przy kilku projektach jak np. akcja sprzątania Tatr i z radością obserwujemy kolejne, proekologiczne inicjatywy sieci. Oczyszczający powietrze mural z okładką książki tegorocznego „Piórka” to przykład nieszablonowego, nowoczesnego rozwiązania, które ma pozytywny wpływ na nasze środowisko i powinno być wzorem dla innych - komentuje Marculanis.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zacznie się już o godzinie 17. Protestujący ruszą z trzech miejsc, będą ogromne utrudnienia
  2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek
  3. ZUS wstrzymał bardzo ważną usługę. Terminu jej wznowienia zakład niestety nie podał
  4. Oszuści żerują na strajku kobiet. Za pomocą nieistniejących nagrań wyłudzają twoje dane
  5. Ruszyły kontrole w całej Polsce. Urzędnicy sprawdzą dokładnie jak wydajesz pieniądze
  6. Polskie media podają dalej druzgocącą wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, znały go tysiące Polaków
  7. 2 czubate łyżki dodane do masy zupełnie zmieniają smak. Kotlety mielone jeszcze nigdy nie były równie pyszne
Co za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCo za gest, Biedronka zaskoczyła w niebywały sposób. Na decyzji sieciówki skorzystamy wszyscyCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News