biedronka
Pixabay/TomaszSupel
Autor Komunikaty prasowe - 28 Grudnia 2019

Oferują bony towarowe, a w rzeczywistości to oszuści. Bądź ostrożny podczas wyprzedaży

Biedronka kolejny raz padła ofiarą oszustów, którzy się pod nią podszywają. “Tym razem wykorzystują okres przedświąteczny do wyłudzenia danych ofiar pod pozorem otrzymania bonów na zakupy w sklepach sieci Biedronka” - informuje “Super Biznes”. Sezon wyprzedaży również może zachęcać ich do dalszych oszustw.

Biedronka ofiarą oszustów

Biedronka stała się kolejny raz ofiarą oszustów, którzy ponownie próbują wyłudzać dane osobowe kusząc obietnicą otrzymania bonów zakupowych, które rzekomo można wykorzystać w dyskoncie. Działają oni w ten sposób, że podszywając się pod Biedronkę wysyłają na Facebooku informację, że można wygrać rzeczone bony o wartości 1000 zł, a w zamian należy wypełnić ankietę. W rzeczywistości jest to oszustwo.

Oszuści chcą wykorzystać naszą uśpioną czujność

Ze względu na nadchodzące wyprzedaże możemy być mniej czujni polując na okazje i promocje. Oszuści tylko na to czekają i chcą wykorzystać ten fakt. Warto więc być uważnym i pamiętać, aby nigdy nie klikać w linki z wiadomości niewiadomego pochodzenia, a tym bardziej nie rozpowszechniać swoich danych osobowych w przypadkowych miejscach w internecie.

Przez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoPrzez fatalny błąd pan Jan ma ponad milion złotych długów. Może to spotkać każdegoCzytaj dalej

Biedronka przestrzegała wielokrotnie

Biedronka bardzo wiele razy informowała w komunikatach, że nigdy nie wysyła swoim klientom wiadomości z prośbami o udostępnienie swoich danych lub wykonanie przelewu. “Jeżeli więc wiadomość o bonie do Biedronki na Facebooku dostaniemy od kogoś znajomego, warto do niego zadzwonić i upewnić się, czy zrobił to świadomie. Być może konto na portalu społecznościowym zostało przejęte przez przestępców” - przestrzega “Super Biznes”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagłaśniamy: Skandal w częstochowskim salonie dla psów. Fryzjer musi odpowiedzieć za swoje zachowanie
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News