W jednym ze sklepów Biedronka rolnicy protestowali
Wikipedia
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Września 2019

Protestujący rolnicy weszli do Biedronki. Interweniowała ochrona

Rolnicy protestują przeciwko polityce sieci handlowych, które wprowadzają konsumentów w błąd, sprzedając zagraniczne owoce i warzywa jako produkty polskiego pochodzenia - informuje portal money.pl. Grupa rolników weszła do jednej z Biedronek i postanowiła zamanifestować swoje niezadowolenie, podmieniając sklepowe jabłka.

Protest w jednym ze sklepów sieci Biedronka

Akcję przeprowadził Mikołaj Kołodziejczak, lider AgroUnii i jego koledzy z branży rolniczej. Rolnicy weszli do sklepu Biedronka w Warce i dokonali podmiany jabłek sprzedawanych przez sieć na swoje - polskie.

Rolnicy nie mają w sobie zgody na politykę sieci handlowych, które sprzedają importowane owoce i warzywa jako produkty polskiego pochodzenia i tym samym wprowadzają klientów w błąd.

Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćSpiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyćCzytaj dalej

Biedronka wprowadza klientów w błąd

We wpisie AgroUnii opublikowanym w mediach społecznościowych można przeczytać, że Biedronka niedawno próbowała sprzedawać ziemniaki z Niemiec jako polski produkt, a teraz próbują “wcisnąć” klientom jabłka m.in. z Portugalii, które są oznakowane jako polskie.

Przedstawiciele organizacji uważają, że działania sieci handlowych to duży cios dla polskich rolników hodujących warzywa i owoce. Takie praktyki godzą w wizerunek polskich rolników i ich wyrobów. - To co robią sieci handlowe jest ciosem poniżej pasa dla polskich producentów warzyw i owoców. Nie będziemy się biernie temu przyglądać, będziemy jasno wskazywać na oznaczenia. Idziemy do Biedronki, by podmienić te jabłka, które są zagraniczne, na takie, jakie tam powinny być - nasze, polskie, najlepsze, zdrowe. Takie, które napędzają polską gospodarkę - powiedział na udostępnionym w mediach społecznościowych filmie z protestu lider AgroUnii.

Podczas manifestacji próbowała interweniować ochrona sklepu, jednak bezskutecznie. Ochroniarzowi nie udało się przerwać protestu. Rolnicy rozłożyli swoje paczki z jabłkami, a następnie opuścili sklep.

Lidl wycofuje popularną przekąskę. Jego składnik może wywołać wymiotyLidl wycofuje popularną przekąskę. Jego składnik może wywołać wymiotyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News