Biedronka przed świętami
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 18.02.2020
Autor Konrad Karpiuk - 23 Grudnia 2020

Nagła decyzja Biedronki. Godziny pracy sklepów do pilnej zmiany

Biedronka na okres przedświąteczny, jak i poświąteczny zmienia godziny funkcjonowania. Planując zakupy przed samym Bożym Narodzeniem, jak i Sylwestrem lepiej się przygotować. To już ostatnia okazja na uzupełnienie zapasów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jakich godzinach będzie otwarta Biedronka w Wigilię,
  • Jakie zmiany w działaniu Biedronki będą po świętach,
  • W jakich godzinach będą działać inne sklepy.

Biedronka zmienia godziny pracy przed świętami

Biedronka zmienia swój czas pracy w dniu poprzedzającym Boże Narodzenie. Jak wynika z oficjalnego komunikatu sieci, 23 grudnia zakupy będzie można zrobić aż do godziny 23:00.

Powodem wydłużenia czasu otwarcia, jest wcześniejsze zamknięcie dnia następnego. Dłuższe godziny otwarcia wpłyną m.in. na mniejsze tłumy w sklepach i większe bezpieczeństwo epidemiczne. Ponadto osoby kończące późno prace, będą miały szanse zrobić zakupy.

W Wigilię Biedronki będą otwarte jedynie do godziny 13:00. Choć zakaz handlu obowiązuje dopiero od 14:00, sklep chce dać swoim pracownikom czas na przygotowanie się do świąt. 24 grudnia nie obowiązują także godziny dla seniorów. Z kolei 25, 26 i 27 grudnia wszystkie sklepy sieci będą zamknięte.

Biedronka po świętach

28 grudnia sklepy sieci Biedronka znów zostaną otwarte, choć nie wszystkie. Rząd wprowadził obostrzenia, zgodnie z którymi po świętach rozpocznie się narodowa kwarantanna, co ograniczy częściowo handel.

Trump się doczekał, ujawniono pierwsze oszustwo wyborcze. Na którym skorzystałTrump się doczekał, ujawniono pierwsze oszustwo wyborcze. Na którym skorzystałCzytaj dalej

Aż do 17 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego w obiektach handlowych i usługowych o powierzchni powyżej 2000 mkw., co oznacza częściowe zamknięcie centrów handlowych. W galeriach będą mogły funkcjonować jedynie konkretnie wyszczególnione biznesy.

Ponadto na czas kwarantanny narodowej znów będą funkcjonować godziny dla seniorów. Oznacza to, że pomiędzy 10:00 a 12:00 w dni powszednie nie będziemy mogli zrobić zakupów w Biedronce i innych sklepach, o ile nie ukończyliśmy 60. roku życia.

Jak podaje Biedronka, informacje o godzinach otwarcia placówek w poszczególne dni z reguły są podawane przy wejściu do sklepu. Dokładniejsze informacje możemy sprawdzić na stronie internetowej www.biedronka.pl/sklepy.

- W związku z dynamiczną sytuacją w kraju godziny pracy poszczególnych sklepów mogą się zmieniać - zastrzega Biedronka. Potencjalne zmiany zostaną uwzględnione na stronie internetowej.

Nie tylko Biedronka. Inne popularne sieci handlowe również zmieniają godziny otwarcia

Skrócone godziny otwarcia będą obowiązywać także w innych sklepach. Zarówno Lidl, jak i Kaufland będą funkcjonować w Wigilię w takich samych godzinach jak Biedronka, to znaczy od 6:00 do 13:00.

Wyjątkiem będzie Carrefour Express, który będzie otwarty od 6:30 do 13:00. Godziny w poszczególnych lokalach mogą ulec zmianie, w zależności od decyzji franczyzobiorcy.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. W Wigilię możesz mieć nieproszonego gościa. Ale zamiast nakrycia lepiej przygotuj portfel
  2. Zapytaliśmy Ministerstwa, co z "czternastką". Nie wszyscy emeryci się ucieszą
  3. Rzeka pieniędzy popłynie do Polaków. Można otrzymać nawet 23 tys. zł, a to nie wszystko
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News