Jak Biedronka chce objeść zakaz handlu?
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 23 Października 2020

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domów

Wygląda na to, że Biedronka znalazła sposób na obejście zakazu handlu w niedzielę. Nie chodzi jednak o możliwość zrobienia zakupów online, które zostaną dostarczone do domu. Sprawdźcie jaki pozornie niewinny ruch może sprawić, że część klientów sieci będzie mogła zrobić zakupy również w niedziele niehandlową.

Biedronka znalazła sposób na zakaz handlu?

Wszystko wskazuje na to, że Biedronka znalazła sposób na obejście niedzielnego zakazu handlu. Nie chodzi jednak o możliwość zrobienia zakupów przez internet, które zostaną dostarczone klientom do domu, co sieć praktykuje od kilku miesięcy dzięki kooperacji z firmą Glovo.

Władza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówWładza najpierw prosiła, ale w nocy zdecydowała się jednak wprowadzić zakaz. Starsi ludzie praktycznie uwięzieni w domach, tylko parę wyjątkówCzytaj dalej

W czwartek Biedronka uruchomiła sklep w Dobrzycy niedaleko Kalisza. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, iż jak donosi portal wiadomoscihandlowe.pl jest to placówka franczyzowa, która ma być czynna również w tzw. niehandlowe niedziele.

Portal zwraca uwagę, że Biedronka informując o otwarciu nie sklepu nie wspomina o tym, że placówka będzie otwarta w niedziele objęte zakazem handlu, ale jak potwierdziło serwisowi biuro prasowe sieci “sklep będzie czynny we wszystkie niedziele”.

Pod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichPod osłoną wczorajszych strajków, Sejm przeforsował niepokojącą ustawę. Dotyczy niemal nas wszystkichCzytaj dalej

Portal ujawnia, że już wiele miesięcy temu dowiedział się (anonimowo) od przedstawiciela sieci, że franczyzowe sklepy działające pod logo dyskontera w teorii mogłyby funkcjonować także w niedziele niehandlowe, ale ostateczna decyzja w tej kwestii miałaby leżeć po stronie samego franczyzobiorcy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Biedronka jak Żabka?

Sieć potwierdza, że uruchomiona właśnie placówka będzie otwarta we wszystkie niedziele, nie zdradza natomiast z którego wyjątku od zakazu handlu w ostatnim dniu tygodnia zamierza skorzystać. Nie można wykluczyć, że sklep pójdzie w ślady Żabki i będzie placówką pocztową jednego z operatorów pocztowych.

ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczeniaING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczeniaCzytaj dalej

Portal zwraca uwagę, że na filmie promującym nowy sklep widoczna jest naklejka na drzwiach z napisem "InPost Paczka Punkt" i wskazanymi m.in. niedzielnymi godzinami odbioru paczek. Biuro prasowe InPostu zaprzecza jednak by placówka Biedronki w Dobrzycy była ich placówką pocztową.

- To będzie punktu PUDO, czyli punkt odbioru i nadań przesyłek. Prowadzimy z Biedronką test w tej jednej lokalizacji - mówi w rozmowie z portalem Wojciech Kądziołka z biura prasowego InPostu.

Możliwość otwarcia sklepów w niedzielę objętą zakazem handlu to jak zauważają wiadomoscihandlowe.pl znacząca przewaga konkurencyjna i kwestią czasu będzie skorzystanie z opisanej furtki przez przyszłych franczyzobiorców Biedronki.

Niestety, sytuacja jest coraz gorsza. Przed nami silne wzrosty cenNiestety, sytuacja jest coraz gorsza. Przed nami silne wzrosty cenCzytaj dalej

Portal przypomina, że dotychczas w niedziele z zakazem handlu funkcjonowało tylko siedem spośród ok. 3 tys. sklepów sieci Biedronka. Chodzi o placówki w Grudziądzu, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie, Świeciu, a także w Warszawie, które mogą być otwarte w każdą niedzielę w związku z tym, że są zlokalizowane na dworcach kolejowych lub autobusowych.

Przypomnijmy również, że zakaz handlu w niedziele obejmuje w tym roku zdecydowaną większość niedziel, poza jedynie siedmioma wyjątkami. W tym roku możliwość zrobienia zakupów w ostatnim dniu tygodnia będziemy mieli tylko dwukrotnie, w dwie przedświąteczne niedziele - 13 i 20 grudnia. W ubiegłym roku handlowych niedziel było więcej, gdyż zakaz nie dotyczył ostatniej niedzieli w miesiącu. Z kolei w 2018 roku, gdy wprowadzono zakaz handlu, sklepy były otwarte (w okresie od marca do grudnia 2018 r.) w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć
Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuSzykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początkuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News