Władze Biedronki chcą renegocjacji wysokości czynszów
Wikimedia/Mateusz Giełczyński
Autor Radosław Święcki - 20 Kwietnia 2020

Biedronka jednak ofiarą kryzysu? Sieć przyznaje, że szykuje się do sporych zmian

Właściciel Biedronki zamierza renegocjować płacone przez sieć czynsze – informuje Money.pl. Powód? Konieczność pozyskania środków w związku z wydatkami będących konsekwencją pandemii koronawirusa.

Biedronka walczy o niższy czynsz

Money.pl dotarł do listu Hugo Mesquity, szefa makroregionu mazowieckiego w Jeronimo Martins Polska do części dyrektorów sklepów sieci Biedronka w województwie. Znalazły się tam wytyczne dotyczące renegocjacji płaconych przez sieć czynszów.

Dlaczego tylko do części dyrektorów? Ponieważ duża część sklepów należy do Jeronimo Martins Polska (w tym wypadku o renegocjacji wysokości opłat nie ma mowy). Część punktów sieci znajduje się jednak w centrach handlowych czy w podobnych obiektach, częścią zarządzają też franczyzobiorcy. I to właśnie w takich przypadkach mają odbyć się renegocjacje czynszów.

Złe informacje z Chin. Władze wzywają do ponownego zacieśnienia kontroliZłe informacje z Chin. Władze wzywają do ponownego zacieśnienia kontroliCzytaj dalej

Money.pl zwraca uwagę, że sytuacja Biedronki na tle pozostałej części branży handlowej wygląda stosunkowo dobrze, gdyż placówki sieci mogą być otwarte (w tak dobrej sytuacji nie są chociażby sklepy odzieżowe), a klientów nie brakuje. Skąd zatem potrzeba renegocjacji czynszów?

Mesquita tłumaczy to nieplanowanymi inwestycjami, wskazując m.in. na środki zapewniające ochronę w marketach, ale też na dodatkowe wynagrodzenia i nagrody dla pracowników.

Prezydent Duda złożył deklarację w sprawie 500 plus. Powiedział także o wieku emerytalnymPrezydent Duda złożył deklarację w sprawie 500 plus. Powiedział także o wieku emerytalnymCzytaj dalej

Szef makroregionu mazowieckiego nie zdradza w liście, jakich oszczędności oczekuje. Nie wiadomo również, czy podobne pisma otrzymali szefowie placówek w innych regionach.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał dobre wieści. Chodzi o transmisję poziomą wirusa

Biedronka straciła klientów?

- Biedronka postawiła sobie za cel zapewnienie Polakom dostępu do wszystkich niezbędnych na co dzień produktów i poczyniła dodatkowe inwestycje mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom - mówi w rozmowie z money.pl Arkadiusz Mierzwa, dyrektor ds. komunikacji Jeronimo Martins Polska, podkreślając, że wprowadzone do handlu regulacje w dużym stopniu wpłynęły na zmniejszenie liczby klientów w sklepach w ostatnich tygodniach.

- W tej sytuacji zwróciliśmy się do niektórych partnerów biznesowych z prośbą o podjęcie rozmów dotyczących jak najbardziej odpowiedzialnego zarządzania kosztami, licząc na znalezienie optymalnego rozwiązania dla obu stron - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy w Warszawie może zabraknąć wody? Jest pilny apel prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Polskie ministerstwo wysłało śmigłowce. Tragiczna sytuacja w północnej części Polski
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News