Biedronka i inne sieci nagrodzą pracowników za ciężką pracę w ostatnich dniach
wikipedia/Jacek Halicki
Autor Radosław Święcki - 20 Marca 2020

Biedronka, Lidl i inne sieci mają coraz większe problemy kadrowe. Sklepy wpadły na pomysł jak temu zaradzić

Biedronka, Lidl, Kaufland i Aldi przyznają premie pracownikom, którzy wykonują swoje obowiązki w czasie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Ile zarobią pracownicy sieci?

Jak Biedronka i inne sieci nagrodzą pracowników?

Biedronka, Lidl, Aldi czy Kaufland od ponad tygodnia mają do czynienia ze wzmożonym ruchem w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Bankier.pl sprawdził, ile markety i dyskonty zapłacą dodatkowo pracownikom za wykonywanie swoich obowiązków w marcu.

Minister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłychMinister zdrowia ostro o sytuacji w Polsce: zamknięcie państwa albo setki zmarłychCzytaj dalej

Okazuje się, że pracownicy Aldi otrzymają od pracodawcy do 1000 zł premii. Nagrody będą dotyczyły pracy za marzec i będą ustalane w zależności od wykonywanej pracy.

– Doceniając zaangażowanie i wzmożony wysiłek pracowników ALDI w związku z zaopatrywaniem klientów sieci we wszystkie niezbędne artykuły, Zarząd i Dyrekcja ALDI Sp. z o.o. zdecydowały o przyznaniu pracownikom nagród pieniężnych za pracę w marcu. Ich wysokość uzależniona będzie od rodzaju wykonywanej pracy – informuje biuro prasowe Aldi.

MEN: Wydłużymy czas zamknięcia szkół. To niemal pewneMEN: Wydłużymy czas zamknięcia szkół. To niemal pewneCzytaj dalej

- Najwyższe nagrody otrzymają pracownicy sklepów oraz magazynu, którzy w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty stając się ich bohaterami w codzienności – dodano.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Biedronka wprowadziła ogromne zmiany w związku z wirusem. Musicie to wiedzieć

Kaufland oferuje dodatek motywacyjny

Na finansowe wsparcie liczyć mogą również osoby zatrudnione w sieci Kaufland. Pracownicy otrzymają zwiększony dodatek motywacyjny, który w marcu wyniesie do 1000 zł . Dodatek jest złożony z dwóch równych części – pierwsza w wysokości 500 zł przysługuje w tym miesiącu pracownikom, którzy mogą się pochwalić się 100 proc. frekwencją w pracy od 1 do 15 marca bieżącego roku, a kolejne 500 zł dla tych, którzy wzorową frekwencją będą mogli pochwalić się od 16 do 31 marca.

– Mamy świadomość, jak ważną rolę poza służbami zdrowia odgrywają w obecnej sytuacji także sieci handlowe. Chcąc wynagrodzić pracowników za pracę w tym szczególnym okresie, postanowiliśmy zwiększyć wysokość dodatku motywacyjnego w marcu do 1000 zł – mówi w rozmowie z Bankier.pl przedstawiciel biura prasowego Kaufland Polska.

– W ten sposób chcemy podziękować pracownikom marketów i centrów dystrybucji, którzy w tym szczególnym okresie wykonywali swoje obowiązki w pełnym zakresie czasu, zapewniając naszym klientom możliwość dokonania codziennych zakupów – dodaje.

W Lidlu również premia wielkanocna

Premie mają otrzymać również pracownicy Lidla, jednak sieć nie precyzuje jeszcze, jaka będzie ich wysokość. Pewne jest natomiast, że pracownicy mogą spodziewać się również premii wielkanocnej w wysokości 450 i 300 zł.

Jak wygląda sytuacja pod tym kątem w Biedronce? Bankier.pl podaje, że osoby zatrudnione w sieci dostaną dodatkowe 300 zł za tydzień pracy w dniach od 9 do 14 marca. Premia będzie dotyczyć tych pracowników, którzy wykonywali swoje obowiązki zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan. Dodatkowo każdy zatrudniony, który posiada dzieci w wieku do 14 lat i musiał z tego powodu zostać w domu, również otrzyma bonus, o ile przepracował co najmniej jeden dzień w tygodniu od 9 do 14 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni
  2. Spotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
Ty siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójTy siedzisz w domu, a złodzieje grasują. Samochody które najłatwiej ukraść, na liście może być też twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News