Biedronka logotyp nad dyskontem przy ulicy Wandy Panfil w Tomaszowie Mazowieckim
Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim w województwie łódzkim, PL, EU. CC0
Autor Wiktoria Pękalak - 19 Lipca 2020

Polacy określają te Biedronki jako luksusowe. W kraju jest ich tylko 133

Na to jak postrzegamy dany sklep wpływa wiele czynników. Biedronka od lat walczy z kategorią drugorzędnego sklepu wprowadzając marki premium, czy coraz bardziej rozszerzając ofertę produktów ekologicznych. Okazuje się, że konsumenci są dużo przychylniejsi sklepom, w których mieści się jeden element, rzadko spotykany w sklepach popularnej sieci.

Lada mięsna w Biedronce

Portal Dlahandlu.pl, podał, że 133 sklepy Biedronka są już wyposażone w lady mięsne. Okazuje się, że to bardzo przemyślany krok ze strony portugalskiego przedsiębiorstwa, ponieważ klienci postrzegają takie sklepy jako luksusowe. Choć lady mięsne nie są absolutną nowością w Biedronkach to ich obecność nie jest w dalszym ciągu normą. Sieć sklepów planuje jednak wprowadzanie stoisk mięsnych do kolejnych Biedronek.

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowym 500 plus. Niektóre fakty zaskakująWszystko, co musisz wiedzieć o nowym 500 plus. Niektóre fakty zaskakująCzytaj dalej

Produkty dostępne w sprzedaży Biedronki pochodzą od znanych producentów, jednak sieć nie wyklucza, że te produkty mogą być w przyszłości wytwarzane na zlecenie Jeronimo Martins.

Agnieszka Górnicka, prezes zarządu Inquiry powiedziała w rozmowie z Portalspozywczy.pl, że "placówki z ladą mięsną są postrzegane przez klientów lepiej niż te, które takiego elementu nie posiadają". Jak zaznaczyła, w badaniu Inquiry takie Biedronki określane są mianem "de luxe".

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. "Wiadomości" TVP znów nie odpuszczają. Alternatywna rzeczywistość, czy wydanie po wyborach?

Zdaniem ekspertki Polacy w dalszym ciągu nie chcą przekonać się do mięs pakowanych i traktują je jako produkty gorszej jakości: "Polacy nie rozumieją na czym polega np. pakowanie w atmosferze modyfikowanej (MAP) czy inne metody przedłużające trwałość produktów bez dodawania konserwantów. Wyobrażają sobie, że mięso, które znajduje się na ladzie jest świeżo przywiezione, choć zostało wyjęte z opakowania zbiorczego w tym samym czasie co produkty, które leżą na półce".

Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznieWystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznieCzytaj dalej

Według Górnickiej, pakowanie mięsa w plastikowe pudełka nie wpływa na niechęć Polaków do produktów paczkowanych. Najprawdopodobniej decydująca jest tutaj możliwość wyboru podczas zakupów przy ladzie. Niemniej na pewno dla osób, dla których ważna jest ochrona środowiska wprowadzenie mięsnych stoisk będzie dodatkową zaletą. Kupowane mięso można bowiem z powodzeniem zapakować w pudełka, które przyniesiemy z domu, jeśli oczywiście wyrazimy taką chęć podczas zakupów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.
  2. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Najlepsza od wielu lat wiadomość z polskich lasów. Elżbieta i Tomasz przekazali piorunujące wieści
Ostrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innegoOstrzegają przed siecią 5G w Polsce. W rzeczywistości chodzi o coś innegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News