Biedronka podniosła płace
biznesinfo.pl
Autor Komunikaty prasowe - 18 Grudnia 2019

Biedronka zdecydowała się podnieść płace. Już wiadomo o ile dokładnie

Biedronka od stycznia 2020 roku podnosi wynagrodzenia dla swoich pracowników - informuje businessinsider.pl. Pracownicy sklepów otrzymają między 100 a 350 zł brutto miesięcznie więcej. Pensje w Biedronce wciąż są jednak niższe niż w konkurencyjnym Lidlu.

Biedronka podnosi pensje; podwyżki do 350 zł brutto

Biedronka od stycznia przyszłego roku będzie płaciła pracownikom swoich sklepów od 100 do 350 zł brutto więcej. Dokładna kwota uposażenia zależeć będzie od stanowiska, stażu pracy i lokalizacji sklepu. Jak podaje portal businessinsider.com.pl, podwyżki otrzyma niemal 57 tys. osób, (przede wszystkim ze stażem pracy do pięciu lat) spośród wszystkich 67 tys. zatrudnionych w firmie. Podwyżki dostaną pracownicy sklepów, sprzedawcy i sprzedawcy-kasjerzy, a w centrach dystrybucyjnych: magazynierzy i inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych. Warunkiem jest otrzymanie przez nich oceny za rok ubiegły na poziomie co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami”.

Na początek pensja 3200 zł brutto, możliwe różne dodatki

Tym samym od stycznia 2020 roku osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić - w zależności od lokalizacji - od 3050 zł do 3200 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność. Pracownicy sklepów Biedronki standardowo mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. I tak w przypadku sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2020 roku wyniesie od 3200 zł brotto w mniejszych miejscowościach do 3650 zł brutto w największych miastach.

Zatrudnieni w Biedronce mogą otrzymać też miesięczne premie uznaniowe uwzględniające wyniki sklepu i jakość obsługi. Ten dodatek do wynagrodzenia również w ramach podwyżek rośnie i od stycznia wyniesie do 270 zł brutto (wzrost z 200 zł brutto). Podwyżki obejmą także kierowników sklepów oraz ich zastępców z mniejszym stażem pracy - pozostali będą objęci systemem indywidualnych podwyżek w kwietniu 2020 roku.

Zapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuZapukali do drzwi i zrobili kontrolę. Zapłacił 55 mln zł podatkuCzytaj dalej

Oprócz sklepów podwyżki także w centrach dystrybucyjnych

Wzrosty płac w centrach dystrybucyjnych wyniosą od 150 do 500 zł brutto. Od stycznia 2020 roku, pensje magazynierów i magazynierów kompletacji, w zależności od stanowiska, stażu pracy oraz lokalizacji wyniosą od 3400 zł do 4150 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu. Dodatkowo magazynierzy i magazynierzy kompletacji mogą liczyć na uznaniowe premie miesięczne. W przypadku magazyniera kompletacji, przy jego średniej efektywności w danym miesiącu, może on otrzymać 1200 zł brutto. Kwota ta może być wyższa.

Lidl wciąż płaci więcej

Nawet po uwzglednieniu styczniowych podwyżek, wynagrodzenia w sklepach Biedronki będą trochę niższe niż w konkurencyjnym Lidlu. Tam sprzedawcy mogą liczyć na kwoty od 3100 zł do 3850 zł brutto miesięcznie na początku zatrudnienia, po dwóch latach stażu pracy miesięczne stawki wahają się od 3450 zł do 4350 zł brutto (kwoty bez dodatków).

Na koniec pierwszego półrocza 2019 roku Biedronka miała w Polsce 2916 sklepów, podczas gdy Lidl dysponuje 672 placówkami handlowymi.

Od początku roku ogromna zmiana w podatkach. Dotyczy 25 mln Polaków, a mało kto się przygotowałOd początku roku ogromna zmiana w podatkach. Dotyczy 25 mln Polaków, a mało kto się przygotowałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News