biedronka
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 18 Października 2019

Biedronka tłumaczy się przed UOKiK. Sieć usprawiedliwia się pomyłką

UOKiK wystosował pismo do Biedronki, w sprawie nierzetelnie podawanych przez dyskont cen w sklepach. Biuro prasowe firmy odpowiedziało, że takie sytuacje mogły mieć miejsce na skutek “ludzkiego błędu”. Czy na pewno?

UOKiK wszczyna postępowanie

UOKiK wydał dziś komunikat, że doszło do wszczęcia postępowania przeciwko spółce Jeronimo Martins Polska (JMP). Sprawa dotyczy procederu podawania niższych cen przy artykułach i naliczania innej, zawyżonej ceny w kasie dyskontów. Biuro prasowe Biedronki odniosło się do sytuacji:

"Jesteśmy w trakcie kompleksowej analizy pisma z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chcielibyśmy podkreślić, że biorąc pod uwagę skalę działania naszej sieci – ponad 2900 sklepów, 67 000 pracowników obsługujących 4 mln klientów dziennie i 1,3 mld transakcji rocznie – może się zdarzyć, że wskutek ludzkiego błędu brakuje ceny lub nie zostanie ona na czas zmieniona".

Biedronka odwraca kota ogonem

Zapewne każdego spotkała ta niemiła niespodzianka podczas robienia zakupów, że naliczona cena nie zgadzała się z tą podaną na półce. Możliwe, że przyjdzie temu kres. Biuro prasowe Biedronki zapewniło, że: “Przywiązuje ogromną wagę do zapewnienia poprawności etykiet cenowych w działaniach operacyjnych".

Wszyscy mamy ją w kuchni. Naukowcy ostrzegają przed popularną przyprawąWszyscy mamy ją w kuchni. Naukowcy ostrzegają przed popularną przyprawąCzytaj dalej

"Zapewniamy, że wszystkie procedury sieci Biedronka są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Dlatego w przypadku różnicy ceny towaru między salą sprzedaży a systemem kasowym, klientowi zawsze przysługuje prawo jego nabycia po cenie niższej, bądź też zwrotu nadpłaconej kwoty. Chcielibyśmy podkreślić, że od ponad dwóch dekad robimy wszystko, aby dostarczać naszym klientom najwyższą jakość w najlepszej cenie. Klienci doceniają to, darząc nas zaufaniem podczas codziennych zakupów w sieci Biedronka - można przeczytać w komunikacie, cytuje Bankier.pl.

Ponad 230 skarg na Biedronkę

UOKiK otrzymała przeszło 230 skarg w okresie od 1 stycznia do 30 września 2019 r., na nierzetelne informowanie o cenach produktów w sklepach dyskontu. Ceny najczęściej różniły się między kwotą podaną na półce a tą zakodowaną w kasie. Jeżeli zarzuty okażą się sluszne, spółce Jeronimo Martins Polska grozi kara do 10 proc. obrotu.

ZUS masowo zabiera świadczenia młodym matkom. Tłumaczy, że dba o interes wszystkichZUS masowo zabiera świadczenia młodym matkom. Tłumaczy, że dba o interes wszystkichCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  6. Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News