Uwaga na mięso w Biedronce
Wikimedia/Jacek Halicki, (CC BY-SA 4.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 15 Października 2020

Biedronka natychmiastowo wycofuje uwielbiany produkt. Może doprowadzić do groźnej infekcji

W Biedronce znalazło się kilka niebezpiecznych produktów. Pod żadnym pozorem ich nie jedz, ponieważ możesz się rozchorować. Lepiej od razu je wyrzuć, ponieważ możesz nabawić się salmonelli lub zakazić bakterią E. coli.

Biedronka wycofuje mięso

W Biedronce pojawiły się szkodliwe dla zdrowia produkty z firmy Kraina Mięs. To już nie pierwsza taka wpadka, ponieważ ostatnimi czasy o niezdatnych do spożycia mięsach słychać coraz częściej.

Przyszłość emerytalna Polaków właśnie zbliża się do punktu zwrotnego. Niebawem muszą podjąć kluczową decyzjęPrzyszłość emerytalna Polaków właśnie zbliża się do punktu zwrotnego. Niebawem muszą podjąć kluczową decyzjęCzytaj dalej

Główny inspektorat sanitarny wydał dwa ostrzeżenie dotyczące mięs w Biedronce. Sprawa jest poważna, dlatego najlepiej szkodliwe jedzenie najlepiej wyrzucić.

Mięso na kotlety z indyka. „Kraina Mięs” Surowy wyrób mięsny chłodzony, 500 g to produkt, który dostępny jest w Biedronce. W wyniku działań urzędowych Państwowej Inspekcji Sanitarnej wykryto Salmonella spp. w 2 z 5 badanych próbek mięsa z indyka na kotlety.

Najbardziej podstawowa żywność w górę z ceną. Zaczęło się od 13 proc. podwyżki, a będzie tylko gorzejNajbardziej podstawowa żywność w górę z ceną. Zaczęło się od 13 proc. podwyżki, a będzie tylko gorzejCzytaj dalej

Mimo że produkt sprzedawany przez Biedronkę przeznaczony jest do obróbki cieplnej istnieje ryzyko przeniesienia bakterii na inne powierzchnie. Ponadto, jeśli temperatura obróbki będzie zbyt niska lub mięso będzie gotowane zbyt krótko, także grozi nam zakażenie salmonellozą.

Ze sprzedaży w Biedronce wycofana jest partia 2261003155, oznaczona terminem przydatności do spożycia do 17.10.2020.

Mięso wyprodukowano przez Animex Kutno Sp. z o.o. Oddział K 2 w Kutnie, ul. Południowa 4, 99-300 Kutno, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 10024001 WE dla sieci Biedronka.

Przełomowy wyrok w Niemczech, opiekunka wygrała. Szansa dla polskich pracowników?Przełomowy wyrok w Niemczech, opiekunka wygrała. Szansa dla polskich pracowników?Czytaj dalej

O sprawie został powiadomiony Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie i Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu. Mięso zostało wycofane z Biedronki i Powiatowy Lekarz Weterynarii zlecił kontrolę zakładu Animex, o którym ostatnio często słychać, że jest producentem produktów szkodliwych dla zdrowia.

Jeśli wystąpią u ciebie objawy zatrucia salmonellą: biegunka i nudności, niezwłocznie udaj się do lekarza.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Niemal 74 tys. Polaków dostanie ekstra pieniądze od ZUS. Niektórzy nawet po 12 786 zł
2. Polsantews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?
3. Otworzysz listonoszowi i się mocno zdziwisz. Poczta wyposażyła ich w innowacyjny sprzęt i nie tylko

Tatar z Biedronki

Kolejnym niebezpiecznym produktem jest Tatar wołowy. “Kraina Mięs”, 250 g. W mięsie dostępnym w Biedronce wykryto Escherichia coli wytwarzające toksynę Shiga (STEC) w 1 z 5 badanych próbek produktu.

Zakażenie bakterią STEC jest bardzo niebezpieczne. Może prowadzić do krwotocznego zapalenia okrężnicy lub znacznie rzadziej, bezkrwawej biegunki. W rzadkich przypadkach może wystąpić znaczne pogorszenie stanu zdrowia objawiające się, jako zespół hemolityczno-mocznicowy lub jeszcze rzadziej jako zakrzepowa plamica małopłytkowa.

Chodzi o partię oznaczoną numerem 02752 02751K z terminem przydatności do spożycia do 15.10.20. Producentem mięsa jest ,,SOKOŁÓW” S.A. Oddział w Kole.

Pozytywnie rozpatrzono już 3,9 mln wniosków. Po dodatkowe pieniądze wciąż można się zgłaszaćPozytywnie rozpatrzono już 3,9 mln wniosków. Po dodatkowe pieniądze wciąż można się zgłaszaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na stronie Biedronki pojawił się ważny komunikat. Trzeba się natychmiast zastosować, klienci muszą wiedzieć
  2. Lekarze rodzinni mają bardzo ważny apel. Każdy powinien się z nim zapoznać
  3. Stało się, ING wprowadza ogromne podwyżki dla klientów. Opłat nie sposób uniknąć
  4. Kończą Ci się maseczki? Wiemy gdzie kupisz je najtaniej, popularna sieciówka sprzedaje je za półdarmo
  5. Horrendalna podwyżka opłat za parkowanie. Lepiej usiądź zanim przeczytasz
  6. Niesamowite zastosowanie liści laurowych. Rozwiążą uciążliwe problemy ze skórą, działanie zachwyci każdego
Rewelacyjna zmiana dla 16 mln Polaków. Może i tobie przyznają zasiłek z automatuRewelacyjna zmiana dla 16 mln Polaków. Może i tobie przyznają zasiłek z automatuCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News