Biedronka to jedno z miejsc, gdzie go kupicie. Uważajcie na ten ser
pixabay.com
Autor Przemysław Terlecki - 15 Września 2019

Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmiercią

Ser ten do nabycia był w dostępnych w całym kraju sklepach. Główny Inspektorat Sanitarny jednak ostrzega. Jak podaje, od tego przysmaku powinniśmy stronić. Wszystko przez fakt, że ser jest zakażony groźnymi bakteriami.

Niewątpliwie niejeden z konsumentów nabył ten ser, podczas zakupów w jednym ze sklepów. Lepiej jednak na siebie uważać i uważnie sprawdzić lodówkę, bo mogliśmy ten żółty przysmak zakupić, zanim Glówny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o jego skażeniu. Jak bowiem alarmuje GIS, w produkcie wykryto bakterie Listeria monocytogenes.

Te wywołują chorobę zwaną listeriozą, która wylęga się przez około 3 miesiące. Nierzadko przebieg choroby jest ciężki i prowadzi do śmierci. Choroba u dorosłych wywołuje nawet zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i przyczynia się do zgonu. Szczególnie narażone są jednak kobiety w ciąży, u których choroba wywołuje poronienie oraz noworodki. U tych także dochodzi do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, ostrej niewydolności oddechowej, a nawet wad rozwojowych, jeśli dziecko przeżyje chorobę.

Najdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćNajdroższa rasa psów w Polsce. Kosztują prawdziwą fortunę, mało kogo na nie staćCzytaj dalej

Cała masa sklepów sprzedawała ten ser

Bakterie wykryto w serze żółtym wyprodukowanym przez Spółdzielnię Mleczarską Ryki. Mowa dokładnie o serze Gouda i Rycki Edam produkowanym przez spółdzielnię, pakowanym po 135g w plastrach. Jak podaje GIS, zakażone partie mają numery: Gouda - 180359, data minimalnej trwałości: 18.10.2019, Rycki Edam - 060658, data minimalnej trwałości: 23.10.2019.

Jeśli więc zakupiliście ten ser w ostatnich dniach, pozbądźcie się go jak najszybciej. Ser możecie wyrzucić, ale także zwrócić do sklepu, w którym do zakupiliście. Popularne miejsca sprzedaży, w których można było znaleźć zakażony produkt, już postarały się o jego wycofanie.

SPROSTOWANIE:

Wcześniej podawaliśmy, że skażony bakterią Listeria monocytogenes Ser Rycki można było nabyć w sklepach sieci Biedronka. Jednak po kontakcie z przedstawicielami sieci prostujemy informację. Sera Ryckiego nie można było nabyć w sklepach sieci Biedronka. Niemniej i tak należy pilnie zwracać uwagę na to, co znajduje się w naszej lodówce, ponieważ zwykle po zakupach w jakimkolwiek sklepie nie spodziewamy się przyniesienia groźnych bakterii do domu razem z jedzeniem.

Biedronka wycofuje skażony ser

Wyższa płaca minimalna ich ominie. Setki tysięcy Polaków poza podwyżkąWyższa płaca minimalna ich ominie. Setki tysięcy Polaków poza podwyżkąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Agnieszka Woźniak-Starak wspierana przez dziesiątki gwiazd. Aleksandra Kwaśniewska napisała coś wzruszającego
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News