Biedronka
Wikipedia/Mirek Białecki
Autor Paulina Musianek - 13 Grudnia 2019

Ryzykując swoje zdrowie walczą o pieniądze. Skandaliczny proceder w Biedronce

Biedronka boryka się z kolejnym problemem wizerunkowym. Pracownicy sieci pracują nawet ryzykując swoje zdrowie - jak informuje dziennik "Nowości".

Biedronka ponownie znalazła się pod mocnym ostrzałem. Na sieć spadła olbrzymia fala krytyki za to, w jaki sposób motywuje swoich pracowników. Największa sieć dyskontów w Polsce oferuje swoim pracownikom tzw. premię absencyjną w wysokości 400 złotych. Pieniądze otrzymają, jeśli w danym miesiącu nie wezmą urlopu na żądanie lub nie skorzystają ze zwolnienia lekarskiego. Jeżeli dany pracownik był nieobecny w pracy w jeden dzień roboczy w ciągu miesiąca, wówczas otrzyma tylko 75% z 400 złotych netto. Jeśli zanotował dwie lub trzy nieobecności - dostanie 200 złotych. Jeżeli opuścił on cztery lub więcej dni, może całkowicie pożegnać się z premią.

Efekt? Chorzy i pozbawieni sił i idą do pracy do sklepu, aby zawalczyć o dodatkowe pieniądze.

Biedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówBiedronka ogłasza nowe godziny. Ważne zmiany dla klientówCzytaj dalej

Biedronka pełna chorych pracowników?

- Trzy miesiące rodzina dowoziła mnie do mojej Biedronki, bo już sama nie mogłam wsiąść do auta. Szwankował mi kręgosłup, ciągnęłam za sobą prawą nogę. W sklepie pracowałam na pół gwizdka, ale byłam obecna. 400 złotych premii absencyjnej dostawałam. W końcu padłam i wylądowałam w szpitalu. Teraz żałuję - zdradza pani Jolanta w rozmowie z gazetą Nowości.

Inna kasjerka opowiada, że już kolejny tydzień pracuje z katarem i bólem zatok. - Przeziębienie, czy się leży w domu, czy pracuje, i tak musi potrwać. Na chorobowe pójdę gdy będzie naprawdę źle - powiedziała.

Przedstawiciele Biedronki już dwa lata temu przekonywali, że premie absencyjne mają na celu "motywowanie pracowników do jak najwyższej frekwencji, a tym samym korzystania z nieplanowanych absencji wyłącznie wtedy, kiedy jest to konieczne". Efekt na pewno jest zadowalający - kierownicy sklepów z pewnością mają mniejsze problemy z brakami kadrowymi. Odbywa się to jednak kosztem zdrowia pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"
  2. Popularny lek powstrzymuje rozwój raka. Wystarczy go zażywać 3 razy w tygodniu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Jak nie zarejestrujesz się do końca roku, to czekają Cię poważne konsekwencje. Większość Polaków nadal tego nie zrobiła
  5. Najpierw 500 plus, a teraz rząd wprowadza 500 minus. Wielu Polaków straci swoje pieniądze
  6. To już oficjalne, los 13. emerytury został przypieczętowany. Podpisana ustawa wywoła dreszcze u seniorów

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News