Biedronka
Pixabay/igorovsyannykov
Autor Paulina Musianek - 11 Października 2019

Biedronka wycofała uwielbiany przez klientów produkt. Może mieć to związek z normami unijnymi

Biedronka zdziwiła swoich klientów i wycofała jeden z lepiej sprzedających się produktów. Sprawa może być podobna do tej z 2015 roku.

Biedronka wycofuje hitowy produkt

Biedronka rezygnuje ze sprzedaży popularny wśród klientów sieci produkt, jak informuje otopress. Hitem sieci dotychczas był stek z tuńczyka. 300 gramowego płatu tej ryby niestety nie znajdziemy już na na półkach sklepowych Biedronki. A jeśli już, to tylko w niektórych sklepach i to w niewielkich ilościach. Przez lata sprzedaży produktu znalazł on wierne grono kupujących, którzy doceniali fakt, że mogą jeść tuńczyka w formie innej niż rozdrobniona, pakowana w puszki.

Ci, którzy wybrali się w ostatnim czasie do sklepów sieci, aby zaopatrzyć się w ten przysmak, musieli mocno się rozczarowywać. Tuńczyka w płacie nie można już znaleźć w większości placówek Biedronki. Jak czytamy, sprawa może mieć związek z normami unijnymi.

“Przypomnijmy, że w 2015 r. inspekcja sanitarna podczas kontroli wykryła steki z rekina, które zawierały prawie dwukrotnie więcej rtęci niż pozwalają na to unijne normy. Niebezpieczne produkty rybne trafiły do sieci sklepów Biedronka. Wkrótce po tym produkt został całkowicie wycofany ze sklepów. Należy zaznaczyć, że również cieszył się gigantyczną popularnością” - czytamy na otopress.

Portal nie ma jeszcze stanowiska Jeronimo Martins w tej sprawie.

Ostatnimi czasy głośno było o wycofaniu innych produktów ze sklepów sieci. Biedronka postanowiła nie sprzedawać już więcej jaj pochodzących z chowu klatkowego, czyli popularnych "trójek". Tym samym sieć pokazała, że interesuje się losem zwierząt i chce nauczyć swoich klientów bardziej empatycznego podejścia.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News