Biedronka rusza z programem wsparcia finansowego dla seniorów
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 22.11.2018. n/z Sklep Biedronka
Autor Maria Glinka - 11 Marca 2020

Biedronka wyciąga pomocną dłoń do seniorów. Na ich wsparcie przeznaczy 50 milionów złotych

Biedronka wdraża kolejne innowacyjne rozwiązanie, skierowane tym razem do osób starszych. Fundacja Biedronki skupi się na poprawie jakości ich życia poprzez karty przedpłacone. Budżet na to przedsięwzięcie wyniesie 50 mln zł.

Biedronka inwestuje, aby pomóc osobom starszym

Biedronka wraz z Caritas Polska wprowadzi program kart przedpłaconych "Na zakupy codzienne". Inicjatywą zostanie objętych ok. 10 tys. potrzebujących seniorów.

Szukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złSzukają szczepionki na wirusa z Wuhan. Ochotnikom oferują równowartość 17 tys. złCzytaj dalej

Na sam ten cel Fundacja Biedronki przeznaczy 15 mln zł. Budżet, którym będzie dysponowała w tym roku to 50 mln zł. Jednak fundator przedsięwzięca - Grupa Jeronimo Martins zapowiada, że planuje przekazać na rozwój tego programu od 7,5 mln do 20 mln rocznie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stało

Ile dostaną polscy seniorzy?

Inicjatywa jest zaplanowana na okres od kwietnia 2020 r. do stycznia 2021 r. W tym czasie osobom starszym będzie przysługiwało miesięczne wsparcie finansowe od 100 zł do 150 zł. Pieniądze znajdą się na kartach, których będzie można używać we wszystkich sklepach Biedronki.

Dodatkowo posiadacze kart będą mogli skorzystać z pomocy wolontariusza Caritas. Specjalnie wyznaczone osoby będą pomagały m.in. w kompletowaniu zakupów - podają wiadomoscihandlowe.pl.

Zwrot podatku jeszcze nie dotarł? Łatwo możesz sprawdzić, kiedy go dostanieszZwrot podatku jeszcze nie dotarł? Łatwo możesz sprawdzić, kiedy go dostanieszCzytaj dalej

Wyraz wdzięczności dla wiernych klientów

Z okazji 25-lecia firma chce szczególnie "podziękować polskiemu społeczeństwu za zaufanie" - przyznał szef Jeronimo Martins Pedro Soares dos Santos. Władze podkreślają, że Biedronka rozwinęła się właśnie dzięki polskim klientom.

Program "Na zakupy codzienne" ma być także odpowiedzią na wyzwania lokalnej społeczności i kolejnym krokiem w walce z ubóstwem i samotnością seniorów. Celem, który ma mu przyświecać, jest niesienie realnej pomocy osobom najbardziej potrzebującym - pisze money.pl.

Prezesem fundacji została Katarzyna Scheer.

Biedronka chce być bliżej klientów

W zeszłym miesiącu Biedronka poinformowała o powołaniu rzecznika klienta. Do jego zadań ma należeć rozpatrywanie zgłoszeń od konsumentów sklepu. Jest to pierwsza sieć handlowa, która wprowadziła tego typu stanowisko.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Do rzecznika mogą zgłosić się klienci, którzy nie będą usatysfakcjonowani z informacji udzielonej przez Biuro Obsługi Klienta. Magdalena Koralewska, która została rzecznikiem klienta Biedronki, będzie odpowiadała na zapytania i reagowała na sugestie konsumentów.

Władze argumentują wprowadzenie tego stanowiska faktem, że to klienci są głównym powodem sukcesu firmy. Dlatego też, chcąc zapewnić im jak najwyższy poziom świadczonych usług, podjęto decyzje o profesjonalizacji obsługi klienta - tłumaczy biznes.radiozet.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie
  2. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyna szansą jest niezwykle drogi lek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News