Biedronka chce jeszcze bardziej upowszechnić płatności bezgotówkowe
wikipedia/Jacek Halicki
Autor Radosław Święcki - 10 Grudnia 2020

Innowacyjne rozwiązanie w sklepach Biedronki. Podczas pandemii sprawdzi się doskonale

Biedronka chcąc zachęcić klientów do częstszego dokonywania płatności bezgotówkowych wprowadza możliwość dokonywania płatności kartami Diners Club. Ma to poszerzyć paletę możliwych sposób płatności, a jednocześnie przyczynić się do utrzymania dystansu społecznego podczas zakupów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Znacząco wzrosła liczba klientów Biedronki płacąca bezgotówkowo
  • Jaki jest cel współpracy z Diners Club
  • Ile Biedronka posiada kas samoobsługowych

Biedronka z nowym rozwiązaniem

Pandemia spowodowała, że coraz większa grupa Polaków rezygnuje z płacenia gotówką, o czym świadczą opisywane przez nas wyniki badań. Do częstszego dokonywania takich płatności bezgotówkowych zachęca Biedronka, informując jednocześnie o podjęciu współpracy z Diners Club, która zaowocuje tym, że klienci będą mogli płacić za zakupy kartami firmy.

Biedronka zwraca uwagę w komunikacie prasowym, że klienci sieci coraz częściej korzystają z kas samoobsługowych i coraz chętniej płacą za zakupy nie używając pieniędzy na dowód przywołując dane z których wynika, że tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba transakcji bezgotówkowych realizowanych w placówkach sieci wzrosła o 20 proc. – z 35 do 55 proc.

- Każdemu rozwiązaniu, jakie podejmujemy, towarzyszy nadrzędny cel: wygoda, komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Taki jest również cel współpracy z Diners Club – mówi cytowana w komunikacie Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor Działu Skarbca sieci Biedronka.

Sieć podkreśla również, że akceptacja kart Diners Club to istotny krok w kierunku popularyzacji tych kart na polskim rynku. Władze Diners Club nie kryją zadowolenia z tej współpracy.

- Jesteśmy dumni ze współpracy z Jeronimo Martins Polska i Bankiem Pekao S.A. Dzięki takim udanym projektom zapewniamy komfort i wygodę dokonywania kartami Diners Club także codziennych zakupów, zgodnie ze zmieniającymi się oczekiwaniami i potrzebami naszych klientów – mówi cytowany w komunikacie Paweł Pomianowski, dyrektor generalny Diners Club Polska.

„Potrzebny krok w upowszechnianiu płatności bezgotówkowych”

Wymienienie przez Pomianowskiego Banku Pekao S.A. wynika z faktu, że bank ten jest agentem rozliczeniowym dla transakcji kartami Diners Club w Biedronce.

- Z naszej perspektywy to kolejny ważny i potrzebny krok w upowszechnianiu płatności bezgotówkowych w naszym kraju – komentuje Artur Jurgielewicz, dyrektor Biura Akceptacji Kart w Banku Pekao S.A.

Funkcjonująca od 25 lat na polskim rynku Biedronka (o jubileuszu dyskontu pisaliśmy TUTAJ) chwali się, że jest liderem wśród sieci handlowych we wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, wskazując jako przykład pojawienie się kas samoobsługowych w sklepach. Obecnie w ponad 1000 placówkach sieci znajduje się ponad 3500 takich urządzeń.

Biedronka przypomina również, że od początku pandemii wprowadziła wiele rozwiązań wciąż obowiązujących w placówkach, jak m.in. specjalne osłony z pleksiglasu przy kasach czy taśmy wyznaczające dystans między kupującymi, a także rękawiczki jednorazowe lub żele dezynfekujące do dyspozycji klientów.

Jeżeli się nie zarejestrujesz, poniesiesz karę 1000 zł. Na dodatek czasu będzie znacznie mniejJeżeli się nie zarejestrujesz, poniesiesz karę 1000 zł. Na dodatek czasu będzie znacznie mniejCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Policja zatrzymuje protestujących. Dramatyczny zwrot podczas Strajku Klimatycznego
  2. Nie żyje król strzelców mistrzostw świata. Odeszła kolejna legenda
  3. Już za 2 dni hitowa akcja Kauflandu. Sieć przeżyje szturm

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News